• Lapajka
    #4
    Te a programozásról beszélsz szerintem és az így is van. De én a rendszer üzemeltetésről... ott hidd el hogy az alapok ugyanazok maradtak nagyjából... hát látom többnyire ugyanazok a scriptek mennek, mint 20 éve kicsit átpofozva, a vas is ugyanaz, csak nyilván fejlesztve... a technikus munkában messze nincs annyi változás, mint programozásban, ami amikor én kezdtem még egy-két szak volt, most van vagy 20-30 féle legalább... Az IT rendszer üzemeltető is frissíti a tudását, amit kell munka közben is... Tehát aki be mer egy nagyobb céget vállalni, az és hülye hozzá, az úgyis elvérzik hamar... de értelmes ember ismeri a korlátait és bevállal olyat ember tudja, hogy nem fog a bicskája beletörni... ehhez arányosan várja el a reális bért... lehet nem lesz 3 felsőfokú nyelvvizsgája de nem is kell oda... Ott nyúlnak mellé és ezért van szakember hiány, mert felteszik a lécet oda, amire semmi szükség a munkakörhöz. Olyan szintű diplomás IT-sek akiket elképzelnek, el sem vállalják, mert megmondják hogy nem favágást meg kőfejtést tanultam, ide technikust hívjanak és eleve olyan pénzt vár el (és jogosan), amit meg már nem akarnak megadni... egy magamfajta régi ősállat, meg nagyonis örül annak a pénznek, és profin megcsinál mindent, még jobban is mint egy szoftveres... Fel vannak teljesen borulva az igények ill a kereslet-kínálat világa e szférában, akik a cégeknél a policiy-ket kalibrálják, fogalmuk nincs a szakmai szintekről az IT-ben... egy időnként akár asztal alatt hasalást is bevállalni kénytelen, drótozó fizikai melós nem lehet Harvard-ot végzett mérnök, mert el sem vállalja olyan... nem azért seggelt 5 évet vért hugyozva hogy klimplegessen meg monitort és printert cipeljen... itt jelent meg egy nagy munkaerő piaci gep. Mert alulképzettnek számít már, aki a melót meg tudja csinálni hibátlanul, ő nem kell, mert hogy szar... akiket elvárnának oda, azok meg oda túlképzettek, és alul akarják őket fizetni... és lám ezt érték el vele, hogy az IT-s munkakörök több mint 10 éve, több mint fele betöltetlen... csak gratulálni tudok hozzá...