• Lapajka
    #2
    Jó párszor lealáztak vagy legalábbis próbáltak, amikor fital IT-sekkel társalogtam, valamit magyaráztam, de én még XT-n (nem nem... nem XP... XT !!!) kezdtem dos 2.0 -val, még a windows is csak egy pletyka volt... pascal, fortran esetleg quickbasic szkripteket írtunk... illetve dbase adatbázisokkal dolgoztunk, meg clipperrel, abszolút dos-ban... az alaplapokra még minden integrálva volt, tehát gépet sem nagyon lehetett szerelni, meg alkatrészeket cserélni, csak a winchestert lehetett kivenni, esetleg a floppy drive-ot, nem volt cd sem dvd, mátrix nyomtató volt és EGA meg Hercules monitorok... a tápegység a házba volt szegecselve meg ilyenek... ventillátorokat még pc-ben nem láttunk jó ideig, a tápban volt belül, de azokat nem bontottuk, mert nem szoktak elromlani... teljesen más világ volt de nagyon jól elvoltunk így is... és akkor jön a kis takony, aha akkor biztos kurvára értesz hozzá nyomkodod az ok-ot és kb ennyi a tudásod... fel tudsz rakni egy windows 95-öt húúú.... azért megnézném hogy dos-ban hogy szkriptel illetve kötegel intelligens munkafolyamatot, amiben ugyebár egy sor változó van stb stb... ismernem kellett az összes dos parancsot belsőt és külsőt, aztán jött elég hamar a windows, a linux, a mac, pár év és már excel makrók, visual basic, a dbase már inkább access adatbázis volt... Novel és MS Workgroups, aztán NT 3,5... mindbe beletanultam... munka közben... mi még használtunk exe fordító compiler-t és dos debuggert, aminek megintcsak saját nyelvezete van... aki Windows7-el kezdett vagy valami még ócskább agyhalott szarral mittudomén Vista vagy XP (az még a jobbik eset, mert szerintem az az utolsó normálisan használható PC oprendszer volt... a hardverezést misztifikálja a sok hülyegyerek, közben egy röhejes lego, sőt még egy komolyabb lego építményt is jóval bonyolultabb megcsinálni, mint egy PC-t összerakni, úgysem nyúlhatsz bele semmi komolyabb komponensbe, mert nem is lehet otthon,csak profi szakműhelyben (mérési rajzzal, úgy meg könnyű, mert nem a fejedben van a tudás, és olyan meg nincs hogy valaki fejből bemér egy bármilyen PC alkatrészt, olyan gyorsan változik és annyiféle van), meg ha garanciális, egy karcot elkövetsz és buktad a garanciát... tehát kb debil játék... A programozás meg egy teljesen másik szakma, szó nincs arról, ők elitek magas fizetésekkel... egy alap IT rendszer üzemeltető, vagy rendszergazda, ill PC szerelő nem kell hogy szoftver programozó legyen (sem hardver, mert az is egy másik - mérnöki - szakma)... sima technikus szint, amit ajnároznak hogy így IT-s meg úgy IT-s... a rendszergazda egy egyszerű technikus, vagy műszerész végzettséggel röhögve megcsinálható. Speciális rendszereket így is úgy is be kell tanuld mégha a szilikonvölgyből is jöttél, akkoris betanított munka... tehát hiába verik a mellüket a diplomás nagyokos takony hülyegyerekek a diplomával a seggüket ki is törölhetik... jön egy éles gyakorlati probléma és pislog fingja nincs mit kéne csinálni... áll egy cég a főnök őrjöng... (két piritós közé beteheti a diplomáját salival mustárral), egy tapasztalt PC műszerész meg odamegy és tudja hová nyúljon, 2 perc alatt indul is a hálózat... nekem is Van Gábor Dénes üzemmérnöki diplomám, semmit nem tudtam vele kezdeni, ugyanúgy dolgoztam tovább rendszergazdaként, semmi újat nem tanultam meg a PC műszerész szakmához képest... a programozásba épphogy belekóstol, alapfogalmakat vesz, hiszen nem programozói szak ugyebár az üzemmérnöki... semmi más igazából mint egy PC rendszer üzemeltető ill rendszergazda technikum, amire ráhazudják hogy diploma... aztán persze rá is jöttek hogy gagyi, így aztán a Gábor Dénes diploma már a legtöbb helyen semmit nem számít, nem is fogadják el... én is simán tudnék bármilyen cégnél dolgozni rendszergazdaként de ha jönnek az alázó dumákkal, hogy DOS ősember, meg PC lakatos stb stb... akkor elmegy a kedvem... a legtöbb kis pöcs betanított munkás valójában... nagy részüknél több tudásom és tapasztalatom van de én már rég nem páváskodok velük 50 évesen....