• Lapajka
    #16
    Nem érted látom. Az alacsony szintű IT szegmensben, amit én képviselek, ott a valós munkakör ill napi tevékenység során nemhogy nem magas a követelmény, hanem nevetséges... 12 éves PC gamer kissrác simán megcsinálnak mindent... maga a gyakorlati elvárás semmiség... azonban AZ ELVIEK, AMIT A PAPÍRRA LEÍRNAK, hogy ilyen végzettség, olyan diploma, ilyen tapasztalat, olyan nyelvvizsga és felsorol a dilettáns okostojás egy litániát, amiről fingja sincs... nem érti a madár, hogy EZEK 90%-ÁRA A GYAKORLATBAN SEMMI SZÜKSÉG... azonban kiszórja az alkalmas jelölteket 99%-ban... és nem attól alkalmas az a jelentkező, mert milyen papírja van vagy nincs, hanem attól, hogy MIT TUD, milyen tapasztalta van, mennyire van érzéke hozzá, mennyire rugalmas, nyitott és fejlődőképes... nincs számára lehetetlen és ezt nem lehet iskolában tanulni... találnak egy diplomás nyelvvizsgás taknyot, aki pislog mint csiga a fűben... hiába az elméleti tudása, ha még egy gépet sem bír szétcsavarozni... érted már? Én nem a programozókról beszélek, teljesen más világ... A programozó hiány ami van (szerintem sokkal kevésbé mint a fizikai IT-sok terén), az azért van, mert hiába hiszi azt a magyar cég, hogy jó fizetést kínál, ahogy alább írta kolléga... sajnos téved... körbenéz az EU-ban és alsó hangon 3-szor annyi pénzt kap, fele olyan nehéz munkáért... majd hülye lesz maradni... a legjobbak többsége elment az országból már rég... és az új generációsok is mennek... sok már a suliban szervezi a majdani melóját, és mind Anglia, Németország, Japán, USA stb...