• kvp
    #2
    A microsoft bongeszovalasztasi pereben mar volt EU-s precedens, hogy igen is meg lehet hatarozni torvenyileg, hogy mindenkit be kell engedni egy sajat zart platformra. Azaz europai unios szinten kotelezhetik a google-t es az apple-t is arra, hogy beengedjen mas alkalmazasboltokat is a rendszerebe, kirugva aloluk a bevetelt jelento platformot. Ha a microsoft eseteben meg lehetett hozni ezt a dontest, akkor most is meg lehetne. Az egyetlen kulonbseg, hogy azota sokkal engedelmesebbek lettek a kormanyok a multik fele, mert tudjak, hogy a multik barmikor letilthatjak oket.

    Jo pelda, az ausztral eset, ott tobb kormanyzati, egeszsegugyi es veszhelyzeti rendszert is kitiltott a facebook egy adoper miatti megtorlaskent. Eleg nagy botrany lett belole, de jo lecke, hogy ha nem akar arra ebredni az EU vezetese, hogy minden online platform bejelenti, hogy lemondtak es atadtak a vezetest egy kijelolt ugyvezeto kormanynak, akkor nem szovegelnek es nem hoznak olyan torvenyket amik nem tetszenek a nemzetkoi nagytokeseknek. Lassan, de azert mara mar tudatosult ez az EU-s vezetokben is. (persze a magyar kormany nem akar engedelmeskedni, pedig ha minden parancsot azonnal vegrehajtana, akkor nyugton hagynak)

    Az epic-nek egyebkent igaza van, mindenki gyartson nyilt platformot. Kerjenek el erte annyi penzt, hogy ha mas beveteluk nincs, akkor is megerje. (tehat pl. lehetne fizetos az Android is, mondjuk 60 ezer forint lenne a szoftver licenszdij a telefon ara felett, de onnantol nyilt lenne a platform, ugyanez a facebook eseten evi par 100-150 ezer forintos elofizetesi dij, de akkor nem kovetnenek) Szoval siman megtehetne az EU, hogy kotelezi a gyartokat es az online szolgaltatokat arra, hogy alljanak at erre a fizetos modellre vagy adjak ingyen, de bevetel eselye nelkul a szolgaltatasaikat.