• csabush
    #11
    Nem védtem, nem tudom ezt honnan veszed. Idéztem egy mondatot, amivel te alá akartad támasztani a bitcoin instabilitását, én csak jeleztem, hogy az a mondat az egész kereskedelemre igaz. Utána meg szimpla tényközlés volt, annak ellenére, hogy a volatilitása nagy, ha az egész képet nézi az ember, akkor egyértelműen emelkedő tendenciát mutat. Sehol nem mondtam, hogy atom stabil dolog ez, ahogy Musk fölfele ki tudta lövetni az árfolyamot, ugyanez lefele is megtörténhet, pont mint a rendes tőzsdén, a reddites faszkodások is szétrángatták az árakat, de ugyanez elmondható jelenleg a VGA piacra is, a kereslet-kínálat megoldotta, hogy ami fél éve ~40 nettóért fogható volt, az most 110 nettóért nem is biztos, hogy megérkezik. Más kérdés, hogy a VGA esetében jelenleg pont a kripto piac okozta ezt a szélsőséges mozgást, de volt már példa merevlemez ár duplázásra is szökőár miatt, és elszaladó SSD és RAM árakra is, chiphiány miatt. Arról nem beszélve, hogy a jelenlegi VGA piac állapotában gyanítom a gyártók keze is benne van, mesterséges hiányt generálva. Hülyék lennének nem felugrani arra a vonatra, ahol ölik egymást az emberek 130 ezerért olyan kártyákért, amiknek a reális értéke valahol 60 ezer forint környékén mozog. :D

    Bármi lehet a jövőben, az is lehet, hogy 2 év múlva a huszadát fogja érni, de az is lehet, hogy a hatszorosát és az is lehet, hogy stabilizálódik évekre. Az is érdekes kérdés, hogy miként fogja alakítani a piacot, ha elkezdik szabályozni az országok a kriptot. Nyilván ne ebbe tartsd a fizetésed, de ez nem is erről szól jelenleg. Aminek itt értéke van, még ha erősen manipulálható is ez az érték, az a technológia, nem maga a coin. Lényeg a lényeg, nem az idézett mondatod miatt instabil ez az egész.
    Utoljára szerkesztette: csabush, 2021.02.11. 13:04:58