• t_robert
    #4
    Ez erősen nem igaz.
    A 2. búr háború 1899-1902 közt tartott
    Churchill katonai iskolát végzett 1893-ban. alhadnagyként került a brit hadseregbe. keveselte a pénzt, amit kapott ezért beállt haditudosítónak. majd megpróbálta a politikus pályát egész pontosan képviselő szeretett volna lenni 1899-ben nos nem választották meg képviselőnek. Majd elment haditudósítónak az akkor frissen kitört 2. búr háborúba. Ahol hadifogságba esett. Ahonnan kalandos módon sikerült megszökni neki. Ezután katonaként csatlakozott az angol hadsereghez és még pár hónapot harcolt a búrok ellen. Nyilván katonai végzettsége okán tisztként. (talál hadnagy, főhadnagy százados ilyesmi lehetett) 1900-ban visszatért Angliába(8 hónapot volt dél-Afrikában) hogy folytassa a politikai karriert. Kalandos szökése a fogságból népszerűvé tette Hosszan cikkeztek róla 1899-ben a brit lapok.
    Valakivel együtt szöktek meg(valami angol bányamérnökkel együtt) és 500 km-et kellett nekik bujkálva megtenni ellenséges területen. Így kisebb népszerű nemzeti hős lett.
    így 1900 végén egy választáson megválasztották végre parlamenti képviselőnek. Az első 4 évben nem túl sok babér termett neki a konzervatív párt szineiben így 1904-ben szakított velük és átült a liberálisokhoz.
    A búr táborokat a háború alatt állították fel 1899-1902 alatt, hogy a búr katonákat rákényszerítsék a fegyver letételre. így akkoriban 25-26 éves Churchillnek nem igazán volt érdemi ráhatása a a táborok felállítására. Majd csak valamikor 1910 körül lesz a történésekre meghatározó szerepe, mikor belügyminiszter lesz, később az admiralitás lordja. vagyis az I. VH idejére válik a politika egyik meghatározójává. Aztán megbicsaklik a karrierje, mert legfőbb kezdeményezője lesz a gallipoli áttörési kísérletnek. A brit flotta egy jelentős egysége megpróbál áttörni a Dardanellákon A kísérlet csúfos kudarcba fullad, mert a török parti ütegek szarrá lövik a brit flotta egységet a szűk helyen. közben megpróbálnak szárazföldi csapatok is áttörni, de azok is kudarcot vallanak végül a semmi eredmény több 10 ezer brit katona életébe kerül. Na és Churchill pozíciójába. Bár parlamenti képviselő, de azért nm sokat hallgatnak rá bukott ember. Egészen addig, amíg újra felvirrad a napja, mikor nyilvánvalóvá válik, hogy a Hitler elleni békés angol semmit tevés kudarcba fullad. és akkor veszik elő Churchillt aki évek óta következetes a fasizmus és Hitler ellenes. És lesz miniszterelnök és teszi le azt teljesítményt a történelemben, amiről igen hosszú ideig fennmarad a neve.
    De a búr koncentrációs táborokhoz 20-on éves kis senkiként semmi köze.