• Lapajka
    #81
    Sufni cégből globális giga vállalat sors. Nézd meg a Microsoft történetét! Bár sikertörténet, de irdatlan égésekkel, és alapvető volt, hogy az új termék, amit kidobnak szokás szerint kiteszteletlenül, vagy egyenesen használhatatlan vagy legalábbis bughegy.
    Nekem nem ez a bajom ezzel a céggel. Nem érdekel a vezetőség. Azt tudom hogy az egyik alapító mániája kezdettől, hogy ezt összehozták és hát végülis össze is hozták, a szándék jó volt, forradalmat akart, nincs ezzel baj; nekem azzal a részével van bajom, hogy ez a Witcher saga rovására ment. Nem jól gazdálkodtak nyilván, nem tudták elkezdeni a Cyberpunk mellett a Witcher 4 fejlesztését is érdemben (bár nyilván titkos projektek mennek szerintem); erőltették ezt az infantilis hülyeséget és semmi mással nem foglalkoztak, mert a cég még kevés ahhoz, hogy két nagy játékot fejlesszen. Félúton látták hogy sokat akart a szarka még az egyel is, de arra nem volt eszük, hogy akkor inkább felfüggesszék a projektet és nekilássanak egy Witcher 4-nek, ami elkészült volna rutinból max 2 év alatt, grarantált világsiker lett volna (emlékezzünk, hogy a Witcher 3 is ilyen volt, hogy kiteszteletlenül kiadták, nyilván pénzéhségből, és mindenki őrjöngött, épphogy játszható volt, de legalább volt egy "vérvonal" egy világ szinten sok millió fanatikus fan tömeg, akik így is szerették, nekik köszönheti a cég, hogy már akkor nem csődölt be. A Witcher 3-ból származó extrém jövedelmet beleöntötték a Cyberpunk-ba meg hát a felét nyilván elszórták osztogatták... és már a fejlesztés normális befejezésére sem maradt ismét... Az alaptó ember nyilván mániákus, ha nem lett volna az, akkor nincs egyáltalán a zseniális Witcher saga... mikor abba belevágott a kezdet kezdetén, teljesen reménytelen volt az egész, a regényíróval összeveszett, az kihátrált ugyebár a projekt mögül, pénz nem volt elég; de ő a fejébe vette hogy megcsinálja tűzön-vizen át, és meg is csinálta, bombasiker is lett... természetesen nem technológiailag, mert úgy egy ócska barmolt fércmunka volt az is, ahogy a többi Witcher rész is, de a hangulat, a képi világ a játékmenet stb... plusz az ötlet, hogy szinkronizálják több nyelvre, pl magyarra is (ami aztán már nem volt lehetséges az újabb részekhez); egyedisége stb, meghozta az irdatlan sikert... ráadásul a tömény plágium általában a Witcher egyik "védjegye", zenék stb.. az első rész lényegében Neverwinter motorra van téve, a harcrendszere épphogy az elviselhetőség határán van. DE EZ SEM ZAVART SENKIT olyan zseniális a sztori a hangulat, a karakterek, az egész mindenestül elragadó, percek után már nem figyelsz a hibákra és kellemetlenségekre...
    A Cyberpunk biztos hogy jó játék lesz (egy rétegnek legalábbis, a többi csak ráharapott a reklámra, meg a Witcher miatt vette meg, hátha ez is ugyebár..) ha kiteszteltetik a nagyérdeművel, és folyamatosan készülnek a jó patch-ek hozzá, ahogy a Witcher 3--nál is, hiphopp pár év és nagyjából gatyába rázták...
    Azóta még milliók megvették, tehát remélhetőleg nem megy csődbe a cég. Akármilyen is a Cyberpunk, felőlem lehet minden idők legjobb játék is egyesek (jó játékot még nem látott élettelenek) szerint... Witcher rajongókat cserben hagyták, arcul köpték, még egy igéretet sem kaptunk, csak néma csend, helyette van Cyberpunk hisztéria, ami semmilyen szintén és semmilyen elemében nem méltó a Witcher névhez...
    Egy kommentelő írta valahol: Végigjátszottam a Cyberpunk-ot, szép meg jó, de a cipőfűzőjét SEM KÖTHETI MEG A WITCHER 3-NAK... azt hiszem, ennél kifejezőbb véleményt nem láttam... bár én nem játszottam vele és nem is tervezem, de egyet tudok érteni... Nekem bőven sok volt megnézni a gameplay-ból egyet-egyet bele-bele... plusz az őrjöngés, ahogy megjelent ez a sok nagypofájú GTA agymosott netkaratés hülyegyerek acsarkodva... A CDPR elvesztett sok sok millió Witcher rajongót, mert egész nyugodtan el lehet hinni, hogy egy céglolgó miatt, még gazdag országban sem vesz meg egy terméket, ha eleve tudja, hogy nem az, amit várt az adott cégtől, hanem teljesen más... Mindaz ami miatt "nagy szám" a Cyberpunk, az a Witcher sorozatnak köszönhető, nyilván az az RPG jellegű akció kaland fejlesztlési rutin, ami megjelenik a munkán (elég gyakran látható amúgy, hogy szinte ugyanazok a menük, minimális változtatással emelték át). A csalódás tehát inkkább ez világszerte, hogy hiába várunk legalább csak hírt a Witcherről, helyette kaptunk egy elfuserált bombasiker (hiszen újszülöttnek minden vicc új) Netflix sorozatot... Reméljük az új évad már nem sántikál annyira mint a tavalyi, hiszen Witcher játék fan-nak sajnos az is csalódás volt... (de ebbe a vitába már itt ne menjünk bele, így is lesz off bőven, mert jönnek a habzó szájú trollok mindjárt.. XD)
    Utoljára szerkesztette: Lapajka, 2020.12.26. 11:12:36