• Tetsuo
    #49
    Primitív színvonalú? Amit lenézel, az alapja a mai orvoslásnak. Az ókori, majd középkori tudomány, amit főként papok és szerzetesek végeztek a gerince a mai "tudománynak". Ami mindinkább deviáció hatása alá kerül.
    Kétségtelen, hogy van technikai (és csak ilyen) fejlődés az újkorban, aminek van partikuláris haszna is, de összességében a "globális" diabolikus/illegitim hatalmat erősíti.
    A tömegtermelés ugyancsak a globalizmust erősíti és ugyancsak diabolikus, vagyis Istenellenes minden aspektusában. Érdemes elolvasni ezzel kapcsolatban René Guénon: A mennyiség uralma és az idők jelei könyvet - alapmű.

    Az ideológia, a koreszme tettenérhető minden korszakot illető sajátosságban, így az ipar jellegében is.
    Provokatív és dilettáns kérdésedre már többször válaszoltam, ha azokat nem értetted meg, akkor reménytelen vagy ebből a szempontból is. Ellenben te nem válaszoltál a visszakérdésre, ami különösebben nem fontos, mert én tudom a választ, de egyéb olvasóknak talán érdekes lehet.