• t_robert
    #5
    Ma már egy program rendszer vagy alkalmazás gyakran olyan bonyolult, hogy nem is lehet tökéletesen 100%-os garanciával kipróbálni és letesztelni. Így a gyakorlati éles használat vagy felhasználók visszajelzései alapján utólag javulnak a hibák. Igazán hatékony ha nem csak szakmabeli nyomogat és tesztel egy programot. Én is írtam már olyan alkalmazást, amit informatikaialg amúgy laikosok használtak. és simán generáltak használat közben olyan hibát, amit én informatikus aggyal el se tudtam képzelni. Nekem ha felkinálok a felületen, hogy nyomd meg A gombot(ami megerősít valamit vagy Nyomjál meg egy B gombot, ami negativ megerősítést erősit meg, hogy van olyan elvetemült felhasználó, aki ahelyett simán ellép máshová és mást csinál. Egyszerűen én magamtól nem tudtam produkálni a hibát és oda kellett ülni a felhasználó mellé, hogy lássam mit nyomogat mikor összevissza. Teljesen át kellet gondolni a felhasználó felületet letiltva és elrejtve dolgokat. :) Alapszabály amit egy felhasználó el tud baszni azt biztosan el is fogja baszni. :)