• Kryon
    #19
    Szerintem a feldarabolás nem sokat változtatna a verseny szempontjából. Az egyes platformok külön-külön is uralnák a területüket, akkor is, ha nem egy céghez tartoznának. Egymással pedig nincsenek versenyben, mert különböző szolgáltatásokat nyújtanak. Miért (és hogyan) versenyezne egymással egy képmegosztó egy videómegosztó, navigációs szoftver, kereső, vagy közösségi oldal? A versenyt korlátozó valódi problémát, azt, hogy ezek a szolgáltatások kvázi monopolhelyzetben vannak a saját területükön szerintem inkább az emberi természet okozza. Azon pedig nehéz változtatni. Ki akarja a második legnépszerűbb közösségi oldalt vagy videómegosztót használni? A felhasználóknak (mivel nekik pénzébe nem kerül) a legkényelmesebb, ha egy platformra koncentrálódnak. Ezen semmilyen darabolgatás nem fog változtatni. A tudatos felhasználás/fogyasztás tudna esetleg azzal, ha a kisebbeknek is adna egy esélyt, de tudatos fogyasztóból/felhasználóból nem sok van. Szóval szerintem itt a valódi probléma a csordaszellem és nem az IT-óriások.
    Utoljára szerkesztette: Kryon, 2020.10.10. 12:11:28