• Sydra
    #33
    "Ismersz egy nevet"
    Ne projektálj! De ha tájékozódni szeretnél ajánlom Mises, Rothbard vagy Hayek munkásságát.

    "az, hogy a nemzetállamok ellenőrzése alól kikerül a pénz, az az igazi rabszolgaság kezdete."
    Neked az a rabszolgaság amikor nem kényszerítenek egy folyamatosan értékét vesztő pénz használatára? Vagy ebből szerinted valami doomsday scenario következne?

    "felszabadulsz egy sötét szobában asztal mögött világuralomra törő titkos társaság befolyása alól"
    Én nem beszéltem titkos összeesküvésről meg sötét szobákról. Nekem csak nem tetszik hogy kényszerítenek valaminek a használatára, aminek a mennyiségéről és elosztásáról központilag döntenek és folyamatosan elinflálják az értékét olyanok akiknek semmi felelősségük az egész rendszeren ellenben ők és a holdudvaruk rohadt jól járnak vele mindenki más kárára. Tudom erre majd jön valami fölényes szöveg, hogy fogalmam sincs, hogy az új pénz hogy kerül be a gazdaságba, meg hogy enélkül kevesebb lenne a befektetés, meg hogy ez mennyire szabályozva van és enélkül minden héten gazdasági válság lenne.