• Tetsuo
    #29
    Ne okoskodj, és ne akarj nekem életmód-tanácsokat adni. Az utolsók között lennél, akitől elfogadnék ilyet.
    A keresztény hit célja a bűn nélküli élet, majd ennek folyományaként az üdvözülés, mégis az emberek nem tudnak bűn nélkül élni, ettől még az Igehirdetés nem hipokrita cselekedet, ahogy azt pláne egy ateista állítja.
    Az alantas énközpontúságodból kiindulva azt hiszed, magam miatt panaszkodok, pedig jól elvagyok a vírussal is. Kifejezetten tetszik, hogy alig voltak/lesznek az utcákon, majdnem rend és tisztaság van a felszínen, kevesebb a hulladék. Végre tiszták a bevásárlókosarak, az emberek nem lihegnek egymás nyakába... viszont az aktuálisan tanuló generáció tanulmányai és szocializációja megtörnek, sokan elvesztik munkahelyeiket, illetve sokaknak nincs tartalékuk, amiből gazdálkodhatnak az ínséges időben. Ez nekem rosszul esik, még ha én jól is élek.
    A társadalomkritikát nem magamért, kicsinyes céljaimért fogalmazom meg - gondolom mások sem, csak nálatok van ez - hanem a közjóért, az igazságosságért.