• t_robert
    #12
    Amúgy lehet, pont a méret okozza a bajt. a 3,5 hüvelykes lemeznél kisebb helyre sűrűbben vannak felírva az adatsávok a mágneses sávok minél közelebb vannak egymáshoz annál inkább romlanak az idő folyamán, hiszen a mágneses jele egymásra is hatnak. és minél sűrűbben vannak annál inkább. Amúgy én mivel olyan öreg vagyok már, mint NOÉ volt még dolgoztam nagy régi mágnes szalagokkal számítógépen a 80-as években. Amelyek gyári sűrűsége 6250 BPI volt. ami azt jelentette, hogy elvben egy hüvelyk mágnesszalagra 6250 bájtot lehetett felírni (keresztben volt az adat 1 bájt 9 csatornában( 8 adat és egy paritás csatorna) És bár a névleges gyári érték 6250 volt a gyakorlatban csak a 800 és az 1600 BPI sürüséget használták megbízhatósági okból. A mágneses adattárolás időtállósága és megbízhatósága nem túl fényes.... jelen pillanatban nincsen olyan technika, ami garantálná az adatok megőrzését mondjuk évszázadokra vagy évezredekre. Azt kell hogy mondjam az ókori egyiptomiak az ékírásos kőtábláikkal(bár inkább agyagtábla) sikeresebbek voltak. :) A mai mágnese vagy optikai adattarolóinkból nem sok minden maradna meg 5000 éven át... :)