Death Stranding - Hideo Kojima
  • caps lock
    #38
    Még a tutorial részben találhatunk NPC által hátrahagyott létrákat, köteleket hogy segítse a továbbhaladást. Online pedig fokozottan lehetőség van rá hogy a mások által kiépített utakat/eszközöket használjuk. Mert ez végül is egy közösségépítő játék is akar lenni. De sokaknak - magamat is beleértve - ez zavaró, mert jobb szeretünk magunk csinálni mindent. Abban nincs semmi kihívás ha egy hegyre például felvonóval megyek fel, ahelyett hogy fáradsággal megmásznám vagy magam farmoltam volna ki a feljutáshoz szükséges tárgyakat.

    Az egész játék nagyon individualista, ez árad a tájból, a történetből, magából az útból. Kicsit magadba szállsz, olyan mint egy El Camino. De pont ebből a kellemes magányból zökkent ki ha azt látom hogy jártak már ott előttem mások, otthagyták a szemetüket vagy épp hasznos eszközöket. És igen, bele lehet magyarázni az alternatív valóságokat, de hadd találjam meg én a válaszokat, hadd értelmezzem a magam módján mi-miért történik. Az én utam, az én játékom, az én elképzeléseim.