• Montar
    #39
    Értelek, de megjegyzésemmel teljesen másra gondoltam, más valamire akartam nagyon óvatos utalást tenni.
    Nevezetesen arra, hogy a jelenlegi energia előállítási technológiáink felett nagyon eljárt az idő. Amikor látok egy rosszul beállított, füstölő dízel autót, vagy mélyszántással küzdő traktort a földeken fekete/kékes füstöt eregetve ( egyébként klímás, okos kütyükkel felvértezett fülkével), akkor semmi más nem jut eszembe, mint hogy ez már az egész emberiség szégyene. Hogy ugyanúgy ANYAGOT KELL ELÉGETNÜNK ahhoz, hogy gépeink működjenek, hogy házunkból ne fagyjon ki a seggünk, stb... , mint ősember elődeinknek. Csak az a nyomorult elődünk fát égetett el, hogy ne fagyjon meg, mi viszont még mindig fát, szenet, gázt égetünk... szégyen! Tulajdonképpen az atomi energia is egyfajta égés.. .
    Szóval arra utaltam volna finoman, hogy ezeknek a technológiáknak valahol itt lesz/van végük. És azért vagyunk az áttörés előtt, mert a természet ökológiai rendszerében kurva nagy a baj. Most vagy lesz egy totális, mindent felborító energia előállítási áttörés, vagy ha marad minden a régiben, nekünk lőttek. S hogy hol a megoldás? Nem tudom, de azt igen, hogy a természetet alig ismerjük, óriási, megválaszolatlan kérdések tömege van a körülöttünk létező jelenségek esetében, s a fizika csak elméletei szinten képes úgy-ahogy ezekre választ adni. A tér tele van energiával. Sötét anyag, sötét energia.. többet erről nem tudok. Szóval erre tettem volna óvatos utalást.