Old World - Civilization új alapokon
  • Kmarha
    #4
    Tegnap amúgy volt éppen egy CK2-őt idéző játékom. Az aktuális uralkodó (sorban a második), aki amúgy remek diplomáciával a körülötte lévő hatalmasabb nemzetekkel remek viszonyt ápolt, és kezdett az országa felvirágozni, fiatalon elhunyt. A trónörökös még csak 4 éves, nulla tudással és pontokkal rendelkező gyermek, kapásból diplomáciai kihívásokkal találta szembe magát. Az egyik, túl sok haderővel rendelkező tőrzsi szomszéd, telepesek hadát indította meg az országba, amit két féle képen kezelhettem le (ennyi választási lehetőségem volt). Egyfajta migrációs lehetőségként tekintek a dologra (ehhez +4 charismára lett volna szükség, amivel a gyermek nem rendelkezett), vagy invázióként tekintünk rájuk, és háború.

    Szóval délen kitört a háború.

    Az északi szomszéd közben előszedett egy régi sérelmet, amikor is befogadtam az ottani uralkodó rokonát (politikai menekültként). Kiengesztelhettem volna, ha a karakternek lett volna bármi diplomáciai skillje. De nem volt, tehát háború.
    Azt hiszem, lassan megnézhetem, mit dob fel a játék a végén, mikor kikapok :)
    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2020.05.07. 08:36:52