• kvp
    #3
    A google szolgaltatasokra van egy alternativ megoldas, megpedig az, hogy a google szolgaltatasokat kifejleszti a huawei is, tehat a programok ugy latjak mintha a google-lal kommunikalnanak, de valojaban a huawei felhojevel allnak kapcsolatban. Onnan meg gateway-en keresztul elerheto a google felhoje is vagy ha nem, akkor a kinai allami rendszer.

    Az app search-nek pont az a lenyege (akar play store-os telefonon is), hogy az osszes kaloz forrast atnezi, ami lehetove teszi pl. a fizetos programok ingyenes telepiteset vagy a store-bol mar (pl. szerzoi jogi okokbol) torolt programok beszerzeset is. Gondoljunk erre mint egyfajta ingyenes automatikus kaloz szoftver beszerzo app-ra gondolni. A kinai allam nem fogja letiltani, a google meg nem tudja, csak bekapcsolt play protect eseten, amit ha nepszeru lesz a szolgaltatas szinte mindenki kikapcsol majd az amugy store kepes keszulekeken is. Ezzel egyszerre tudjak biztositani a sajat keszulekeik hasznalhatosagat es a google beveteleinek gyengiteset is. (tehat a google-nek ketszeresen fog fajni ha betartja az amerikai torvenyeket es nem hajlando kinaban allami vegyesvallalatot alapitani, amivel megkerulhetne az amerikai torvenyeket)

    Ha bevalik a technologia, eleg konnyen megeshet, hogy minden kinai keszuleken kotelezo lesz, tehat a google-nak maradnak a nem kinaban gyartott android-os keszulekek mint bevetelforras. Ezzel ha sikerul a piac tobbseget megszerezni, akar el is lehetne venni az android fejleszteset a google-tol es a huawei neve alatt kinai allami iranyitas ala vonni. (gyakorlatilag fork-olva a rendszer forrasat) Szoval a strategia jo, kerdes ki lesz az erosebb gazdasagilag, az usa vagy kina?