• kvp
    #3
    Az a vicces, hogy a GDPR szerint ezt az adatbazist nem lehetne felepiteni, de amikor keszitettek meg nem letezett. Raadasul mivel csak publikus adatokat hasznaltak, igazabol nem is kovettek el tenyleges torvenysertest. (pl. a facebook-nak is van ugyanilyen rendszere, csak nem publikus, mert felnek az emberek haragjatol, meg az allami buntetesektol)

    Egy dolgot lehetne tenni, a GDPR szerint EU-s szinten felszolitani oket, hogy ertesitsenek ki mindenkit aki EU-s allampolgar es benne van az adatbazisban, tovabba aki nem jelez vissza vagy nem elerheto, azt toroljek. Aztan vagy megteszik vagy sem, de ha nem, akkor onnantol mehet a nemzetkozi per a ceg fele, egyreszt a buntetes osszegerol, masreszt a torlesi felszolitas miatt. Ha ezt az EU, mint allam kezdemenyezi, egy rakat nemzetkozi, nem kormanyzati szervezettel megtamogatva, akkor a ceg eleg gyorsan lehuzna a rolot vagy az USA kormanyzata statualna rajta peldat.

    ps: Ettol fuggetlenul rengeteg ilyen adatbazis letezik, csak fo alatt, teljesen magantokebol. Amit a befektetoik ugyanugy fel is hasznalnak. (jo peldanak ott van a facebook sajat adatbazisa, de vannak erre szakosodott cegek, csak diszkretebb vezetessel, azaz meg nem buktak le publikusan)