• Bazsa20
    #8
    Engem nem kell sajnálnod, sajnáld magadat hogy nem vagy képes teljes szöveget értelmezni átvitt értelemben, csupán a szó szerinti fordításban próbálsz jeleskedni. Ha sikerrel jártál volna a néhány soros véleményem elsajátításával, akkor megfejtetted volna, hogy én pont nem azok közé tartozom, akiket te nagyképű módon úgymond lesajnálsz... A probléma ott kezdődik meglátásom szerint, hogy elvesztél a felesleges részletekben, miközben a lényegi elemeket nem sikerült kikódolnod. Akkor most ki sajnáljon kit? Az ismerőseimet pedig felesleges szintén szapulnod, mivel éppúgy nem ismered őket, ahogy engem sem.
    De ha már leragadtál a részleteken, azért azt hadd említsem meg, hogy pont olyan nemzetek fiait sikerült az imént felsorolnod, akik köztudottan átlagon felüli pozitív életszemlélettel bírnak. Egyébként meg nem én találtam fel a spanyol viaszt, magyarán ez a meglátás eleve nem tőlem ered, hanem nálam sokkal okosabb társadalomkutatók értékelik az elmúlt több száz év történéseinek nemzetekre és azok nemzedékeire gyakorolt hatását.