• mrzed001
    #78
    "Ugyanezt terjeszd ki az országra is, és akkor rájössz, hogy normálisan kiépített vidéki infrastruktúra mellett szükségtelen a lakosságnak akárhova is költöznie, mert a főváros nem lesz kiemelt pont semmilyen szempontból."
    A cégek és a munkahelyek a lényeg. Ugyan a jó infrastruktúra (pl autópálya) fejleszti a hajlandóságot a cégeknek a vidékre településre, de azért rizikó amit kevesebben vállalnak be.
    Nem tudom elítélni őket, pláne ha szakképzett munkaerőre van szükségük. Ha csak segédmunkás, az még ok vidék esetén is.


    "Ha valamit fel kell építeni, az Budapesten úgy néz ki, hogy csak a terület kisajátítás milliárdokba kerül, ha tíz méter átlóg a szomszédos önkormányzat területére már keresztbe fekszenek"
    Ja. Sőt pl én ezért mondtam mindenhol, hogy a kormányzati negyedet az M5 melletti pusztába kellene felhúzni.
    Autópálya van, egy vasút/HÉV vonalat oda, és fillérekért óriási beruházást lehet megvalósítani.
    Amúgy is, van az a vicc :
    - hogy is írják USA fővárosát?
    - New Jork vagy New York ?
    - Egyik se, mert Washington. (azaz nem a legnagyobb város a főváros)


    "Ugyanez kis településen többnyire úgy néz ki (főleg a Tiszántúlon), hogy a teljes képviselő testület felsorakozik körbenyalni a beruházós vezetőit, és mindent megtesznek, nehogy valami probléma legyen."
    Azért, mert ott annyira nincs semmi sem. Hogy egy gyár egy kisváros életét jelenti.


    "Ha én alakítanám ki a cégek adózását, akkor bizonyos észszerűségi korlátok figyelembe vételével, a legkisebb településeken üzemelő cégek fizetnék a legkevesebb adót."
    Ebben akár van is ráció, mondjuk régiónként. Annyira, hogy van is ilyesmi.

    "Ezen felül a helyi önkormányzatok az adóbevétel egy részét megkapnák a munkások után, méghozzá az az önkormányzat, ahol a munkások laknak amit kötelezően beruházásra kellene fordítaniuk."
    Az iparűzési adót ugyebár az önkorik kapják. És amúgy adó ... az adó fogalma szerint SEMMIT se kell érte cserébe adni, és arra költik amire csak akarják.


    @kvp:
    "Valoszinubb, hogy a gyerekszamot az elerheto eletszinvonal es a kozosseg befolyasolja."
    Szerintem inkább az oktatás. Ma arra nevelik a lányokat, hogy gimi + fősuli/egyetem + karrier és utána gyerek.
    Mit is jelent ez számokban?

    A kisebbségi vagy vidéki szakmunkás leány :
    - 14-22 évesen szüli elsőt, majd 2-3 évente egyet.

    A "tanult" magyar leány:
    - 18 évesen érettségizik
    - 23 évesen végez a 4-5 év egyetem/fősulival
    - 28 évesen van 3-5 év munka a háta mögött amikor már bele mer kezdeni a családalapításba (addig tilos)
    - 33 évesen ha karriert is épített
    Namármost, átlag 18-22 évesen a legtermékenyebb egy nő.
    Utána ez folyamatosan csökken.
    28 évesen már sokan küszködnek a baba projectel (nőgyógyászati problémák, a sok stressztől pajzsmirigy, IR, PCOS).
    33 évesen pedig már szenvednek.

    Az IVF klinikák full 100+%-on vannak terhelve ma ez miatt.
    Utoljára szerkesztette: mrzed001, 2019.11.03. 14:38:53