• mrzed001
    #80
    Igen mélyen eltévelyedtél barátom, mert vidéki vagyok, megyeszékhely.
    Sose volt kocsink, és mindent el tudtunk intézni gyalog+busz. Miért? MERT VOLT BUSZHÁLÓZAT, ami rendesen átjárta a várost.
    A kerékpárt kizárólag sportolási célzattal használtuk, kitekerni folyópartra, túra, hobbira (31km) amikor épp olyan idő volt és nem akartunk buszozni.
    Szóval köszönöm, nem kell elmesélned a vidéki élet szépségét. Megvolt, megéltem.
    És pont ezért, mivel mindkettőt behatóan ismerem tudom azt mondani, hogy a kerékpár SPORT és SZABADIDŐS ESZKÖZ . (PONT !!)
    És nem tömegközlekedési eszköz.

    "Mikor és hogy teszed ki a kezed úgy a kanyarodáshoz hogy az nem "dülöngélésnek" meg "átvágásnak" tűnik?"
    Ahogy a KRESZ leírja, kézjelzéssel adja többi közlekedő tudására, hogy kanyarodni készül. (PONT)
    Aki erre nem képes, az NEM ALKALMAS KERÉKPÁROZÁSRA. (PONT)


    "egy kétsávos úton ahol nincs kifejezett kerékpárút, vagy sáv... hogy akarsz balra fordulni? Behúzódsz a belső sáv jobb szélére és reménykedsz hogy egyik oldalról sem csattan a visszapillantó a könyöködön, vagy besorolsz középre, lévén kereszteződésben a retkes konzervtulajoknak is lassítani kell... "
    Bakker, legalább azt tudd már a KRESZ-ből, hogy kerékpárral a (belső) sáv BAL SZÉLÉRE, a felezővonalhoz KELL besorolnod balra kanyarodáskor ?!!!
    Nem a jobb ....
    Na erről beszéltem pajtikám, hogy a kerékpárosok NAGY RÉSZE a rá vonatkozó minimális ALAP KRESZ szabályokat sem ismeri.
    Tanulmányozd, biztos fogsz benne érdekes eddig számodra ismeretlen dolgokat találni: https://kresz-suli.hu/kresz-meg-az/kerekparos-kresz/kerekparos-kanyarodasi-szabalyok.html
    És akkor most beszéljünk ugye a bizalmi elvről ... ja, úgyse tudja mi az.


    " Mert ha meg leszáll a bringás és áttolja akkor neked meg az lenne a bajod."
    Semmi bajom nincs vele. 2x2 - 2x3 sávos úton én sem megyek be belső sávba cangával, hanem kereszteződésnél leszállok és áttolom (vagy egyenesen áttekerek és ott beállok keresztbe út jobb szélére pl lámpás helyen, lásd korábbi link).
    Megtehetném, DE NEM ! Mert él bennem eléggé az életösztön, hogy ne nyírassam ki magam.
    Igazi Darwin díjas idióták csinálják ezt (tudod, posztumusz ítélik oda azoknak, akik butaságukkal bebizonyították hogy túl hülyék az élethez és kinyírták/kinyíratták magukat).



    "De szerinted pl egy sávos körforgalomban jobbról szabad előzni?"
    Idéznék: "Bár útkereszteződésben tilos előzni, de körforgalmú úton, ha az előzés feltételei adottak végrehajtható előzés."
    Valamint a jobbról előzésről:
    "A KRESZ 34. § (4) bekezdés a) pontja szerint ugyanakkor csak jobbról szabad előzni azt a járművet, amely a balra bekanyarodási szándékot irányjelzéssel jelzi és az úttesten a KRESZ-nek megfelelően helyezkedik el; vagyis behúzódott balra, a felezővonalhoz. "
    Azaz IGEN, SZABAD KERÉKPÁROST JOBBRÓL ELŐZNI !!!



    "voltam már motorháztetőn mert jobbra kanyarodás közben a mögöttem jövő autós szintén jobbra akart fordulni szűkebb ívben"
    Már megbocsáss, de hogy a f-szba voltál te BALRA egy autónak ?
    Csak nem SZABÁLYELLENESEN a körforgalom belső ívén voltál a külső helyett ?
    És onnan vágtál át jobbra (szabálytalan sávváltás), majd kezdted meg a körforgalom elhagyását (amúgy tuti 0 kézjelzés, ismét szabálytalan), és ekkor a melletted jobbra szabályosan (mert balra kanyar miatt felezőhöz behúzódott kerékpárost sávon belül jobbról igen, előzheti autó) elhaladó majd kanyarodó autó szabályosan elbaszott ?

    Én a helyébe rendőrt hívtam volna, és a kocsi újrafényezésétől kezdve mindent kifizettettem volna veled !

    Tényleg szánalmas, hogy a kerékpárosok mennyire NEM ISMERIK A KRESZT !!!


    Jómúltkorában belváros, egyirányú utcák, egy bömös megy előttem. Kerékpáros balról full oldalba kapta elejét, átgurult motorháztetőn.
    Szerencséjére nem sérült meg, felugrott üvöltözött, rendőrt hívott.
    Mi a bömös sofőrrel mosolyogva vártuk a jard kiérkezését.
    Amely első dolga volt felvenni a balesetben résztvevők (így a kerékpáros) adatait.
    És csak ezt követően közölte a kerékpárossal, hogy jobbkéz-szabály be nem tartása miatt szabálysértési eljárást indít vele szemben, és hogy a balesetben másik félnek keletkezett károkat köteles lesz megtéríteni (kerékpárra nincs kötelező felelősség biztosítás, nem fizetnek. Az önkénteset meg nem is ismerik !)
    A zsír új bömösben keletkezett ránézésre egy misi kár (lámpa, fényezés, szélvédő).
    A végére falfehér volt a cangás, hogy ezt ő mégis miből fizesse ki. És megérdemelte, ez az ostobaság ára.



    "Személyesen már nem egy magadfajta "az autó az isten" csotrogányát horpasztottam be mert mikor fellök akkor véletlen belerúgok"
    Velem aztán próbálkozhatnál pubikám. Kamera elöl, hátul, és mellettem a JOG és a KRESZ.
    A végén igen durva kártérítést lennél kénytelen fizetni .... miután az amúgy is kizárólag szakszervizbe hordott autóm javítását aranyáron kiszámlázták neked.
    A többi bunkó parasztságot amit írsz pedig inkább nem is kommentálnám.