• mrzed001
    #78
    "Aha.. nem jármű... hát itt vidékiában sokan mennek bringával melóba. "
    És miért? MERT NINCS TÖMEGKÖZLEKEDÉS ! Nagyobb városokban meg megyeszékhelyeken van, és azzal mennek (mert van eszük)

    A többi rizsa....

    Voltál te már critical mass-en? Na én igen.
    Bakker, ennyi dülöngélő, 2 métert egyenesen haladni képtelen embert én még életembe nem láttam (egy kézzel kormányzás = mission impossible pl kanyarodás jelzéséhez).
    A keresztbe (út jobbszél-balszél toronyiránt) áthúzók voltak ott az igazi "de én tudok ám" kerékpárosok.
    Blokkoltak a kerekek, sikítottak az aszfalton, meg a fékpofák is rendesen.

    Tudod, autóknak ezért van a SÁV. Ott a két vonal között kell tudnia elférni, lehetőleg középen.
    A kerékpárosoknak nincs. Így ők a SÁV-ot úgy értelmezik, hogy jobbszél, balszél, minden az övé. (főleg ugye a jogosítvánnyal nem rendelkező spermahajderek ugyebár)

    És ennyi forgalomba alkalmatlan kerékpárt se láttam még életemben.

    Te erre építenéd egy FŐváros tömegközlekedését tényleg ?
    Értem én, hogy bivalybasznádon elmegy 300 embernek, de ez bakker 1,5+ millió !!


    "amikor oldalt nem hagynak elmenni és nem érek oda a zöld alatt az átkelőben pedig amúgy csak 6 autó lenne előttem... de aki pont előttem van inkább még az ajtót is kinyitja csak ne kelljen elengednie valakit... "
    Ja pont ma láttam ilyen cangást, hogy hagytunk neki helyet, eltekert kocsik mellett, majd lassítás nélkül (piros lámpánál) dobta a jobb kanyart.
    Aham, el is baszta a balról szabályosan érkező autós, szerencséjére csak egy kicsit.
    Gurult egyet, felpattant, canga még működött, és tekert is el onnan (következő utcán jobbra be).
    Az autós meg csak állt, hogy itt kérem baleset volt, baleset helyszínét nem hagyhatja el (onnantól cserbenhagyásos gázolás, mégha a másik el is hagyta, mert utólag is feljelentheti ám !!! ).
    Valamint az ő autójában keletkezett kár (nem is kevés), a jobb első lámpáját beverte a canga pedálja (no meg a horpadás és karcolások).
    Ez a kurva kerékpáros neki saccra 3-400.000 Ft-jába került alsó hangon.
    A tettes sose lesz meg.


    @ostoros
    "Budapest egyszerűen túl van zsúfolva. ...
    Kevesebb ember, kevesebb autó. Szépen ki kell üríteni, és a probléma megszűnik. :D"
    Na látod, pont ez a gond, hogy Bp kiürül, kiköltöznek az emberek az agglomerációba.
    De a politika sz-rik rá, nem oldja meg hogy be tudjon jutni, nem oldja meg hogy városhatárban P+R-be le tudja tenni a kocsit és metró/hév-el tovább tudjon menni.
    Épp ma voltam 4. kerben (metró újpesti végállomás közelében).
    Azt néztem, hogy itt a panelekben lakók bizony tényleg keményen tömegközlekednek, mert otthon hagyják az autóikat, tele minden parkolóhely zsúfolásig.
    Aztán felvillanyozott egy helyi, hogy áááááá, az csak a fele.
    A másik fele bejárós, aki így oldja meg a P+R-t.
    És ekkor jutott eszembe, hogy Örsön ugyanezért vezették be parkolódíjat.
    Mert ha az állam sz-rik a jónép pofájába és nem csinál P+R-t, akkor a lakótelepi parkolókkal oldja meg magának.
    Szóval jöhet itt a rizsa, hogy nem akarja letenni a kocsit ... a LÓF.SZT NEM !
    Csak nincs hova.

    Utoljára szerkesztette: mrzed001, 2019.10.16. 23:03:17