• mrzed001
    #66
    "Az utóbbi 6 évben úgy 32-35 ezer km-et tekertem, ebből az utóbbi 4 év volt 22 ezer. Volt, hogy heti átlagban 200 km-et."

    Látod, pont ez a gáz a hülye cangásokkal.
    Ezek a hülye SPORTemberek elvárják mindenkitől, hogy ugyanazt a SPORTteljesítményt nyújtsák, mint ők.
    Kb mintha egy vízilabdázó (voltam) mondaná, hogy nem kellenek azok a kurva hidak, csak a baj van velük.
    MOSTANTÓL MINDENKI ÚSSZA ÁT A DUNÁT !
    Esetleg egy kajak-kenus (voltam), hogy ok, úszni fárasztó, helyette evezzen át mindenki. Nem gáz, ha páran beleborulnak, az se ha belefullad ... én tudok evezni, nekem megy, a többi meg ott d.göljön meg.
    Szóval érted már miért beszélsz marhaságokat ? Ennél bugyutábban már tényleg nem tudom levezetni, egy ovis is megérti.


    "Persze, foglalja csak a szobában helyet. Ezen felül mivel 0 haladási sebességed van, hűtés semmi. Na ott fogsz leizzadni csak rendesen..."
    Naná, hiszen sport, az a cél hogy izzadj.
    És amíg te lazán letekersz városban 8 km (sokszor gurulva), addig a szobakerékpáron ilyen nincs és maxi terheléssel mész 8km
    Valójában a városban kb 60 kcal amit leadsz (amikor épp tekersz és nem csak gurulsz), szobacangán pedig 130 kcal FOLYAMATOSAN.
    Miért? Mert a szobacangán a maxi fokozat olyan, mintha a Gellért hegyre tekernél fel pl 8 km hosszon.
    Szóval 2x annyi erőkifejtés, 2x annyi távon (folyamatos), így 4x olyan jó kardió edzés.

    "Én bringázással konkrétan 10 kilót lefogytam és azóta is tartom."
    És ebben mi az extra? Egy szar Kinect-el amit SQJ-tól kaptam fogytam 15 kilót.


    "Nem haladsz? Jó röhögök, amikor a bringa és a villamos mozog a Nagykörúton"
    Ja én mondjuk főleg nagy távot szoktam tekerni, városok között, és ott igen erősen van az a feeling hogy tekersz, tekersz, ott a következő falu és még mindig tekersz és már ott lennél de még mindig tekersz és még mindig messze van és tekersz ...


    "Az autóban is pont úgy szívod a szmogot."
    Most komolyan, egy brit tudósok megállapították cikkel jössz?
    Ne legyünk már ennyire komolytalanok kérlek !



    " Megint saját magadnak mondasz ellent. A bringázáshoz nem kell jogsi."
    Sajnos (idehaza). Így a bizalmi elv mint olyan ÉRVÉNYTELEN a kerékpárosokra.
    Ezért SEMMI keresnivalójuk nincs a közlekedésben !


    "De a KRESZ-t anélkül is lehet ismerni. "
    Ismerni? Képzeld ismerem a repülés alap tételeit, mégsem ülök be a Boeing pilótafülkéjébe, hogy én mekkora májer pilóta vagyok.
    Sőt még csak a szervizúton sem gurulgatok repülővel, pedig amit mondtál 9-10 táblát azért a repülős részből is ismerem.
    FELELŐTLENSÉG LENNE ! (akárcsak a jogsi nélküli kerékpáros)


    "Annyira, hogy nem adja meg az elsőbbséget bringaút kereszteződésnél."
    Naponta akar belém jönni kerékpáros pl a Fogarasi végén felüljáró előtt, mert úgy gondolja bringa úton jön és neki van elsőbbsége.
    A macisajtot meg vagy nem látja, vagy nem érti AMI NEKI VAN KITÉVE !
    Ott ni, a jobb oldali:



    " Pont arról beszélek, hogy út bővítés és minden hülyeség helyett talán befejezhetnék 40 év után az M3 metrót pl..."
    Én meg pont arról beszélek, hogy M0-ig vigyék ki, ott P+R ... mert csak szimplán befejezni az olyan, mint otthagyni a kutya sz-rát az út szélén.
    Nem gondolod végig, lefagysz egy félmegoldásnál.


    " De a kerékpározás is brutálisan tudna segíteni. Mert, ha 3000 autó/óra forgalomból leveszel 1000 db-ot az sokkal inkább érezhető, mintha 5000-ből tennéd."
    Valójában nem. Az illegálisan buszsávot használókon kívül a kerékpáros az ami a lehető legjobban gátolja és lassítja a földfelszíni tömegközlekedést.
    Ha tömegesen mennek, elletetlenül a busz és troliforgalom.



    "Bár azt egy ideig meg jól elhanyagolták meg egyeseknek olyan vad gondolataik vannak, hogy autók közlekedjenek benne inkább. (A közlekedés terén véridióta Musk mondott ilyet asszem.)"
    Kár, hogy megint csak félinformációid vannak, és előítéleteid mentén ez alapján alkotsz véleményt.
    Azok az autók inkább utazókabinok, amik összekapcsolódnak szerelvénynek, amikor kell leválik lekanyarodó darabja.

    Utoljára szerkesztette: mrzed001, 2019.10.15. 17:42:59