• csigafi #23
    Hát ez egy baromság. Semmi köze az eredeti Joker karakterhez. Éppen ezért nem is kéne az eredetihez hasonlítgatni. Egy különáló térténetként megálná a helyét. A történet se lenne rossz de pocsék a színjáték és a rendezés is. Az eredeti Joker zseni tudos volt nem pedig fogyatékkal született. Ha valóban ez az év legjobb filmje akkor nagy baj van a világban. Igazábol ez egy elég rossz még jónak semmiképpen sem nevezném nem hogy a legjobbnak. Ez a film olyan majdnem mint a forrest gump csak más környezetben kissé és más karakterrel. Egy alapból debil kissé degenerált személyiség miért várná el hogy a világ hozzá idomuljon az ő nézeteihez az ő értékrendjéhez. Na persze vannak szemétségek meg igazságtalanságok a filmben amik közre játszanak gonosszá válásban de nem ez a fő kiváltó ok ha nem ez csak a szunnyadó gonoszság felébresztése. Nos ami nem poénos az nem poénos ennyi.Túl sok ilyen film van már ami a másságal foglalkozik és a legbetegebb másságot is úgy álítja be mintha az teljesen természetes és felmagasztaló dolog lenne hogy valaki a mássága miatt gonosz dolgokat kővet el. És természetesen mivel máss ezért az megbocsátható és helyén való hogy még gyilkol is. Vanak bunkó emberek a világban én is kírtanék párat szívesen de mégsem teszem meg mert akkor nem szaporodnának és én is bolond vagyok :-) Talán más is. Értem én a karakter vivodásait a filmben de valójában ő saját maga legfőb ellensége egy igazságosztó akinek az a helyes ami nem normális. Hát ezek után se leszek normális ha már eddig se voltam az tuti. na de miért is legyek normális? És mi is tulajdonképpen az hogy normális? Hát gondolom ez mindenkinek mást jelent a saját értékei alapján. Na de mivan azokkal akiknek semmi sem normális?