• Sydra
    #11
    " azaz a "válogatós cég" is kap szolgáltatásokat a társadalomtól, ergo ezért nem nagyon válogathat."
    Őszintén megmondom én ezt nagyon álszent szövegnek tartom. Ez ilyen más tollaival való ékeskedés. Nem lehet felösszegezni az összes tudós, munkás, meg naplopó és élősködő ember munkáját és előadni, hogy "na ezt kaptad a társadalomtól és te ezért tartozol nekem, mert én is a társadalom része vagyok". Ez minden racionalitást nélkülöz. Az emberi interakcióknak önkéntesnek kell lenniük! Ez viszi el a rendszert az érték és a minőség felé. Mindenki olyan dolgot vállaljon csak be, amit ő jónak ítél a saját értékítélete alapján! Ettől növekszik a gazdaság. Minden érték oda kerül, ahol a legtöbb hasznot hajtja. Ami az egyik embernek kisebb érték, az a másiknak nagyobb. Mindenki elcseréli a rosszabb dolgait, jobb dolgokra. A munkavállalónak többet ér a pénz a munkánál, a munkáltatónak többet ér a munka a pénznél. Ezért hát cserélnek. Az előbbi felállást lehet bővíteni tetszőleges számú egyéni szemponttal. Van akinek az a siker, hogy űrhajót épít, van akinek az a siker, hogy egész nap hamburgert zabál, megint másnak meg az ha csak nagy mellű alkalmazottai vannak. Amíg egyikőjük sem kényszerít erőszakkal senkit semmire, addig nem tesznek semmi rosszat. Aki csak nagy mellű nőket alkalmaz az is munkát ad 10-100 nagy mellű nőnek. A nagy mellű nők meg önként dolgoznak ott, akinek ez nem tetszik az nem megy oda dolgozni. Ha törvénnyel kényszeríted, hogy kis mellűeket is alkalmazzon, akkor lehet inkább bezárja a cégét, mert ő azt már nem élvezi és akkor a nagy mellűek is utcára kerülnek. A tulajdonjog az nem egy szubjektív igény. A tulajdonolható dolog a tulajdonos nélkül lehet, hogy létre sem jön, vagy ha létre jött, akkor meg tönkre megy, vagy szabad rablás áldozatává válik. A tulajdonjog csorbítása a tulajdonolható dolgok létrejöttét/fenntartását veszélyezteti. Többek között ezért nem működik pl a tervgazdaság, mert nincs valódi tulajdon így senkinek nem érdeke, hogy létrehozzon és működtessen bármit is, amiben ő értéket lát.