• kvp
    #3
    Maga a technika az adatrejtes elvere epul. Hasonlo modon lehet adatokat rejteni a lampak villodzasaba is. A fo felhasznalasi terulete eddig jellemzoen a masolasvedelem volt, tehat a rejtett informaciot a szam masolasvedett statuszanak vagy a lejatszas helyenek, esetleg a lejatszo azonositasara hasznaltak fel. Az elsot leszamitva az esetleges masolt felvetelek miatti kesobbi perelhetoseg volt a cel es az, hogy az informacio megmaradjon az analog loop-on torteno atvitel soran is.

    De mire lehet meg felhasznalni a cikkben emlitett celokon kivul? Pl. az okos asszisztensek szamara uzenetet kuldeni, amik folyamatosan bekapcsolt mikrofonnal figyelik hogy szolnak-e hozzajuk. Kituno reklam szorasi lehetoseg, tehat az okosasszisztens megtudhatja hogy milyen reklamot kell feldobni eppen.

    Miert zene es miert nem wifi? A wifi sokszor atmegy a falon is, mig a zene, az infrahoz hasonloan konnyebben megallithato. Igy pl. egy szallodai szobaban vagy plaza beli boltban az adott helynek megfelelo adatokat (pl. wifi jelszot) lehet sugarozni, amit nem tud fogni a masik szobaban vagy boltban levo ember (mert nem hallja). Igy letrehozhato egy csak helyben elerheto korlatozottan publikus informacio. Mintha kiirnak, csak ezt nem kell elovasni es begepelni. Hasonlo a meg kisebb korben elerheto NFC, ahol az olvasot (pl. telefont) majdnem oda is kell erinteni az informaciot sugarzo egyseghez. Ez utobbi sugarzobol mar letezik wifi jelszavas valtozat is. A zenei hang ennel egy fokkal nagyobb hatotavolsagu, de meg mindig helyileg korlatozott.