• dyra
    #31
    Akkor szokas szerint helyette letre jon 700.000 masik vadiuj munkahely. Ezt hivjak fejlodesnek.


    Nem jön létre, mert itt már az emberi munkaerő maga válik értéktelenné és hatékonytalanná.

    Nézzük pl egy jogi programot. Pillanatok alatt kikeresi neked a precedens ügyeket és megtervezi neked mit kell mondj a bíróságon.

    Vagy könyvelés. Egy könyvelő program pillanatok alatt elvégzi azt a melót amit korábban sok sok ember.

    Pénzügyi elemzések. Legjobb terep a szoftvereknek.

    Tőzsde. Ahogy tudom már most is programok bonyolítják az üzletek jórészt.

    Orvosi analizátor programok. Végig nézi a röntgen képeket pillanatok alatt és kielemzi töviről hegyire.

    Taxi. Csak Pesten mennyi ember kerülne utcára ha bejön és elterjed az önvezető TAXI?

    Mondj nekem olyan munkaköröket amiben belátható időn belül nem lesznek jobbak a gépek. Na ez itt a probléma. Én informatikus vagyok egy nagyobb cégnél hetente bombáznak minket újabb és újabb cuccokkal az értékesítők egyik fő érve általában az, hogy ezzel a progival X ember munkáját tudjuk kiváltani.

    Nagyon borúlátó vagyok.

    ui: és erre úgy képesek a gépek, hogy nem évtizedekig tart nekik a szükséges tudást megszerezni. Ellenben az emberekkel.
    Utoljára szerkesztette: dyra, 2019.07.02. 21:57:16