• lonvard
    #3
    A midway-i csata tudjátok mihez hasonlít? A Star Wars első (4.) epizódja végén, mikor a Halálcsillag ellen mennek. Amikor elolvastam a csatát, rögtön beugrott, és utánaolvasva nem csak nekem jutott ez eszembe, Lucas is abból merített. Eleve szinte alig volt esély a japánok ellen, de előbb vették észre a japán anyahajókat, mint a japánok az amerikaiakét. 4 japán anyahajó volt 3 USA anyahajó ellen. Az amerikaiak indítottak először. Felszállt a három hajóról 12-12-12 torpedóvető. Ezek külön-külön indultak el a japánok irányába úgy, hogy pontosan nem tudták merre vannak. Ezek után szállt fel 12-12-12 zuhanóbombázó, az üzemanyagproblémák miatt ezek sem várhattak egymásra, így külön-külön mentek a japánok vélt irányába. És mindezeken felül még felszálltak a vadászgépek is, és azok is külön indultak. A torpedóvetők érkeztek be először, szakaszonként, alacsonyan szállva, kis sebességgel, vadászkíséret nélkül. Felszálltak a zérók, és ott egy mészárlás kezdődött. MIndegyik szakasz kiválasztott egy anyahajót, megpróbáltak a torpedóik lőtávolságába kerülni, manőverezésre képtelenek voltak, szóval egy formációban repültek egyenesen előre, a hátsó géppuskásban bízva, de a zéróknak nem voltak ellenfelek, és mind a 3x12 gépet belelőtték az óceánba. És ekkor jelentek meg a magasban a zuhanóbombázók. Szintén külön időpontokban érkezve, csodával határos módon megtalálva a japánokat. A japán vadászok a vízközelben lődözték még a torpedóvetőket, mikor a zuhanóbombázók zavartalanul lecsaphattak nagy magasságból, és egyetlen csapással tönkrebombáztak 3 anyahajót. A maradék 1 japán az indította a repülőit az egyik USA anyahajó ellen, és azt el is süllyesztik. Az egész sztoriban az a 3 torpedóvetős század a lényeg, ahogy a biztos halálba repültek, tudták hogy alig van sanszuk, rajtuk voltak a vadászok, de nem manővereztek, el kellett érni a torpedóvető távolságot. És egyiknek se sikerült. Pont mint amikor a Halálcsillag ellen támadnak 3 hullámban a lázadók, hogy kilőjék a protontorpedókat, és a két első hullámot lelövöldözik, és a harmadikból is csak a Luke marad meg.

    Ezt most el kellett mesélnem, mert felizgatott a téma. Szerintem nem tudják elbaszni ezt a filmet, ha a torpedóvetőkre hegyezik ki a sztorit. A 36 gép 72 fős legénységéből 1 élte túl, asszem az benne is van a trailerben, ahogy kibukkan a vízből, szóval szerintem jó irányban kapiskál a rendező. Jó film lesz, meglátjátok. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.06.29. 09:47:22