• takysoft
    #1
    Egész korrekt cikk így átfutva.

    Tény, az MS akkora pofont kapott, hogy a fal adta a másikat :D Még mindig fent van a video, ahol Ballmer kineveti az iPhone-t

    Na most... amiket mond abban akkor és ott volt ráció, csak egyszerűen tévedett. Megesik. Nem figyelt rá, hogy nem a biznisz ügyfeleket kell kielégíteni. A okostelefon nem is üzleti szektorban terjed el. Oda csak begyűrűzőtt később, de aki arra feküdt rá, az jellemzően koppant is (Blackberry pl)

    Nem azért sikeres a Windows üzleti vonala, mert annyira jó.
    azért iskeres, mert OTTHON is az van minenkinek. Ezt nem ismerte fel a Microsoft rendesen a mobilos ágnál. hogy több, mint üzleti biznisz.

    Pár ilyen tévedés végzetes lehet. A Nokia a Symbian-ba bukott bele.
    Nem ismerte fel, hogy szar :S
    Persze, egy időben a legjobb volt.
    De nem intuitív, átgondolatlan, és mire lett benne Márketplace (Ovi Store), addigra már messze piacvezető volt az iPhone meg a droid.

    Persze utólag mindig okosabb az ember
    (na persze a Nokia még akkor is kötötte az ebet a karóhoz, amikor már NAGYON egyértelmű volt a helyzet)

    Az MS ott cseszte el, hogy a Windows Phone licences lett. Ingyenesnek kellett volna lennie. H amár elkésett, akkor legalább ebben megegyezhetett volna a droiddal.

    Meg hát támogatások... egy rendes filekezelő nem volt benne a windows 10 mobile-ig.
    OTG support még a végén se... sok jó ötlet, pár rettenetes elcseszés :S
    Szintén olyanok, amiket sok tízezren megmondtak nekik...

    Nem meggazgadoni kell, hanem piacvezetőnek lenni. Ingyenesen, aztán ha már milliárdos bázis van, akkor óvatosan sarcolni. (a marketplace bevételének 30%-a az övék, cserébe ingyen fejlesztesz)

    na meg minden Windows Phone telefon ugyanolyan volt. Design-ra.. túl színes... mint maga a rendszer is.
    óvatosabb színek, fehérebb design (én is fekete-fan vagyok, főleg amoleden, de nem ezt szeretik a legtöbben)
    kerekebb formák... nem kockák mindenhol...

    Hát szóval sok szempontból érthető, mit rontott el az MS.
    Sok szempontból fogom a fejem, mekkora marhák.... ezeket még én is tudtam... akkor is, amikor még volt remény...