Az ontoteikus vallások osztálya a politeikus, monoteikus és az ateista főosztályok mellet egy új modern főosztály .
  • hiper fizikus
    #26
    "Én úgy gondolom senkinek nincs szüksége "képzeletbeli barátokra" vagy mások általi befojásolásra hogy teljes ember lehessen."
    Kifelejtetted a gyerekeket . Nekik szükségük van képzeletbeli barátokra vallási alap nélkül is . Te biztosan már nem vagy gyerek és még nincsenek gyerekeid .

    "A vallás és a hit nem más mint a gyengék mentsége a reményre, tétlenségre vagy a lelkiismeretük csillapíítására."
    Ez a misztifikált vallásoknál van így . Pl. ha a Budhizmust misztikátlan vallásnak tekintjük, akkor rá e kijeentés nem igaz .

    "Én lennék tévhitben az által hogy ..."
    Ez meg úgy van, hogy a "vallást" és más ideológiákat több-sok faktorból gyúrták össze, amiből mások e faktorok részhalmazait ragadják ki, mint ahogyan te is teszed . Ez így nem pontos, de ne sajnáld magad miatta, mert a nagy többség is így van vele .

    Minden vallás, az enyém is, valahogyan meghatározza magának az isten fogalmát, ami aztán központi szerepet játszik a vallásban . Az én ontoteikus vallásomban az istenség egészen konkrétan a követői társaságának a szellemi eklivalenciája . Úgy létezik, mint ahogyan a festményeden létezel te . Kérdem, ez a szóbanforgó portré rólad létező-e ?

    Utoljára szerkesztette: hiper fizikus, 2019.07.04. 03:17:51