• hypno
    #45
    Egyfelől ha igaz teljesen igaz lenne, hogy Kína "semmibe veszi a nyugati iparjogvédelmi és szabadalmi jogokat, gátlástalanul másolja és lopja a milliárdos fejlesztési költségű nyugati technológiákat és fejlesztéseket", akkor most pont leszarnák hogy kaphatnak-e android licenszet, Intel processzorokat, meg Broadcom hálózati chipeket, stb., hiszen már régen ellopták. Az amerikai agyelszívás nélkül - ami legalább akkora lopás, mint a kifejlesztett technológiák lenyúlása - az átlagtahó jenkik sem lennének sehol.

    A "nyugati típusú" emberi jog, meg igazságszolgáltatás meg abban a kultúrában teljesen mást jelent mint nálunk. A fehér ember arroganciája, hogy a saját kultúráját magasabb rendűnek tartja másokénál.
    És atttól, hogy nem élnék Kínában, még nem kell sem az USA, sem az oroszok pártjára állnom. Mert ott sem élnék.

    Egy szóval sem mondtam, hogy az amik műholdas hálózata nekem járna...csak arra céloztam, hogy az ő barátságuk, szövetségük kizárólag addig él, amíg nekik előnyös.