• grebber
    #4
    Tanulj építészetet , köművességet, ácsmesterséget, gáz villany és egyéb dolgokat amik egy házépítéshez kellenek és tudsz spórolni rengeteget :)

    Pár napja egy napom rááldoztam mert én is házakat nézegettem illetve kerestem miket mennyiért építenek.. és gyakorlatilag tökmindegy hogy készház, rönkház, konténerház kb egységáron van az össze azaz 250k+áfa/négyzetméter + tervezési költségek..
    Tehát ha a nulláról telekkel akar építeni az ember egy új házat legyen az bármilyen alsó hangon 30 millió ft...
    Ilyenkor az egyénnek kell eldönteni hogy jó-e a mások által már (le)lakott 20-30+ éves ház olyan állapotba ahogy van 18-csillagos ég áron van felhúz egy újat.

    Az elmúlt években KEGYETLEN sokat emelkedtek az árak..melóhely mellett van egy ház (eddig azt hittem egy db) de mint megtudtam ikerházak 3 és 5 szobásak egész nagyok. Ezt 1.5 éve AZ EGÉSZET 25 millióért hirdették aztán jött a bumm és most külön külön 22.9 millió mindkettő brutális.
    Sok esetben viszont elképesztő mennyire szédülnek az eladok..sokszor lepratelepet adnak platina áron.