• T_I
    #89
    Összegezném, hogy én mit értettem meg, mi új nekem az érdeklődési körömben e beszélgetésekből. 1. A fizika+matematika az egyetlen alkalmas eszköz kozmológiai kérdésekben. Abból is a kvantumfizika. Itt azért érdekes, sőt megdöbbentő, hogy a legelemibb, legapróbb dolgokkal határozzuk meg, azokból lehet levezetni a mindenség, mint legnagyobb törvényszerűségeit. 2. Az szomorúsággal tölt el, hogy a filozófia nem tudomány, és felesleges, hiábavaló filozofálni kozmológiai kérdéseken. 3. Azt hittem, hogy az elme, elménk alkalmas mankó (fizika+matematika) nélkül megismerni, megérteni a mindenséget, de úgy tűnik, nem. 4. Tudom, hogy a tudomány lényege a cáfolhatóság és a felismert törvényszerűségek vég nélküli csiszolgatása, hogy azok hibátlanul, ellentmondás mentesen írják le a tapasztalt valóságot, ezért végtelen türelemmel nézem, hogy hol sötét energiát, sötét anyagot kell betoldani, hogy stimmeljenek a dolgok, most meg kiderült, hogy a tágulási sebesség változása is attól függ, hogyan mérik...