• wollnerd #4
    Annyi kérdés(em) van még...
    "sőt, az eddiginél nagyobb védelem mellett - fel lehet tölteni védett tartalmakat, így a GIF-ek és mémek továbbra is az interneten maradnak és megoszthatók lesznek. "
    Hogy mi van?? Akkor most 'bannolva' (direkt idézőjeles, mert tudom h szerződéssel maradhatnak de gyakorlatban SZTEM nehezebb dolog ez) vannak a mémek vagy sem?!
    Vannak filmes mémek és grafikus mémek is. filmes mémek ugye tudjuk mik.
    pl. giphy.com tele van ilyenekkel, az arckifejezési reakcióktól egészen a szöveges megjegyzésűekig. Ezek mind szerzői jogok alá fognak tartozni? a A grafikusok pl. trollface és a társai azok gondolom érintetlenek maradnak.
    Youtube: Ha érvénybe lép, hogy fogja érinteni az akár 2016-17-ben létrehozott videók is, amik akár 3 mp-nyi filmes mémet tartalmaz, akkor ezek mind el lennének távolítva, vagy sem?! Azoknak youbereknek konzultálniuk kell majd a youbute-jal és a szerzőkkel, fizetni a díjat, ha azt akarják hogy megmaradjon a videójuk?
    Bár úgy olvastam hogy közvetlenül a cégeknek kell fizetniük, de bizonyára hatással lesz az magánalkotóikra (youtuberek) is...
    A Facebook-on és Twich-en is terjednek a mémek....
    A EP-ben pedig látszik h az öregebb generáció szavazott erről............
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2019.03.27. 12:11:58