• TokraFan
    #25
    "Létezik egy olyan halmaz amibe azon öröklött genetikai hibák vannak amik nem öröklődtek volna ha az orvostudomány nem menti meg a hordozót."

    Nem akarok belekotyogni a vitátokba, de ezt így én sem tartom logikusnak. A betegségek jelentős hányada felnőtt korban jelentkezik, vagyis a hordozók bőven szülhetnek/gyárthatnak gyereket és örökíthetik tovább a problémát még azelőtt, hogy az orvostudománynak egyáltalán esélye lenne beavatkoznia bármibe. Én pl. rákos lettem 41 évesen, kvázi megmentettek mert még itt vagyok, de van már két gyerekem, akiket 15 évvel korábban "gyártottam", tehát az átörökítés kapcsán irreleváns, hogy meggyógyítottak-e később vagy sem. Ha nem lett volna orvostudomány és később elpatkolok, ők akkor is megszülettek volna! Ezért nem látom az összefüggést az orvostudomány beavatkozása, és az általad említett halmazok között. Persze gyerekek esetén más a helyzet, ott valóban van ennek némi hatása, hiszen súlyos beteg gyerekeket is mentenek meg, akik valóban kikeülrnének a rendszerből az orvostudomány nélkül és nem lenneének képesek örökíteni a hibás géneket. Viszont a konrét arányokról nincs információm, nem tudom, mekkora nagyságrendről lehet itt szó, de őszintén kétlem, hogy olyan mértékűről, ami érdemben befolyásolná a teljes népességre vetített genetikai tulajdonságokat. Vagy legalább is esélyes, hogy időben attól még messze lehetünk. Ha van erről bármilyen tényszerű infód, azt viszont szívesen olvasnám mert érdekes a téma és nem vagyok benne otthon!