• defiant9
    #199
    "Én úgy tudom, hogy a Sahel övezet húzódik északra és nem a Sahara délre"
    Nekem ez a kép azt mutatja hogy a Szahara pereme az pusztul.

    A képet árnyalja/torzítja hogy a területen egyben van jelen az erdősítés és a favágás.

    A linkekben én csak ezt láttam 1980+ kapcsán:
    1. More generally, however, this browning trend has been observed since the 1980s
    2. Since the late 1980s, farmers from the Zinder region have been encouraged to reforest their fields through the Farmer-Managed Natural Regeneration


    Lehet rosszul kerestem de pl. a "sahara retreating"-ra nekem olyan releváns találat jött hogy a fák tökig állnak a homokban
    Research shows a host of trees retreating from the arid region south of the Sahara Desert known as the Sahel.
    A sahara desert decrese kapcsán sem látok releváns találatok, a zöld fal projekt jön leginkább meg hogy mega szél+naperőművek hatása több csapadékot eredményezne.

    "Ráadásul gyakorlati hatása logaritmikus, minnél jobban emeled a szintjét annál kisebb hatást érsz el vele, kb adott hatás eléréséhez, mindíg duplázni kell a mennyiséget."
    Ez azért így csúsztatás. Szemre az 1-ről 2-re jutáshoz +70ppm kellett.A következő +70ppm kb. 2.8-2.9-es szintre vinne, ezen a szakaszon majdnem lineáris a változás. Ettől persze igaz hogy az első 70ppm hatása egy nagyságrenddel nagyobb mint a jelenlegi, de 0-án soha nem voltunk (leszámítva a formálódó lávabolygó korszakot)