• fejlodes
    #14
    Biztos vagyok benne, hogy nagyon nehéz vagy szinte lehetetlen leprogramozni ezt az Asimov robotikai 3 törvényt, de az elméleti szabályai nagyon jók és követendőek, valamint ha szükséges még kiegészíthetőek ezek a szabályok. Az hogy ember okoz kárt embernek az független a robotoktól. De a robotokra mindig igaznak kellene lennie a 3 törvénynek. Tudom, hogy nincs 100%-os biztonság, de minél biztonságosabb rendszereket kell kialakítani a gépekkel.
    "Onnantol viszont problemas, mert komplex tervezes kell ahhoz hogy aktivan tegyen valamit ami meg a legtobb ember szamara is sokszor problemas." Szóval onnantól problémás hogy aktívan tegyen valamit a robot, hogy az ember ne szenvedjen kárt. Itt is arról van szó, hogy ember okoz kárt embernek vagy az ember saját magának. Ezt nyilvánvalóan nagyon nehéz előrejelezni vagy megakadályozni. Az emberi károkozás előrejelzéséhez ha SZÁNDÉKOS károkozásról van szó, akkor az ember külső viselkedését kellene nagyon pontosan elemezni vagy az emberi agyban kellene kutakodni, de én nem szeretnék olyan világban élni ahol tudják azt, hogy mire gondolok. A NEM SZÁNDÉKOS emberi károkozás megakadályozásához pedig a jövőbe kellene látni, ami (szinte) lehetetlen, de a károkozás valószínűségét és negatív hatásának mértékét lehet csökkenteni. Pl: autóbalesetek, amennyiben az egyik autót ember vezet a másikat gép.