• defiant9
    #79
    "Milyen költségtől szabadulnak meg a taxis cégek ha robottal dolgoztatnak? Szerintem semmitől."
    Ez volt az eredeti állításod, ami nettó hülyeség mert nyilvánvalóan nem kell kifizetni a taxi sofőrt aki évente több tízezer dollár jövedelmet tesz zsebre.
    "Miért lesz olcsóbb mint a TAXI? Erre kérnék választ."
    Én nem rendelkezem sem a waymo sem más üzleti tervének részleteivel, ezek jellemzően üzleti titkok. És azt sem látom hogy egy hegesztő robot beruházási/fenntartási költségei hogyan viszonyulnak az élőmunkáéhoz. Mindkét esetben más-más emberi/gépi költségstruktúra van, a gépek egyik nagy előnye hogy nem mennek SZTK-ba, nem kell nyugdíj és egyéb járulékokat fizetni utánuk, nem tartanak fenn egy lakást, és úgy általában kevesebbet fogyasztanak(ez egyben a fő veszélyük a makrogazdasági folyamatokra). Viszont van egy nagy kezdeti fejlesztési/beruházási költség igényük. A hosszú távú üzleti tervet készítők akik látják hogy merre billen a mérleg nyelve, én elfogadom hogy ekkora cégek ekkora beruházásokat végigszámoltak, illetve látok is olyan költségelemeket amik felszámolása megteremti ennek alapját akkor is ha más költségelemek újként kerülnek be.