• molnibalage83
    #55
    Jujujuujujuj, a pilótás hasonlatod akkor mellé, hogy arra szavak nincsenek.

    A pilóták a műszaki vészhelyzetek miatt vannak, mert alapvető bizalom miatt. Technikailag simán lehetne ma már távvezérelhető airliner, csak annak több korlátja lenne. Egészen más oldalszél limitje lenne és persze nincs minden reptéren fullos ILS. Konkrétan 10+ éve felmerült ilyen, csak az engedélyeznél koncepció szinten elkaszálták.

    Ezen felül a robotpilótát a pilóta látja el adatokkal, tehát azért az igen messze van önvezetőtől. Nem úgy működik, hogy két pontra ráböksz és útvonaltervezés és mindent a számítógép csinál. A pilóta viszi be az útvonalat.

    Szóval sikerült elég nagy marhasággal "érvelni", hogy miért nem lesz autós önvezetés. Kár volt belekeverni a repülést, mert láthatólag erről túl sok ismereted nincs.