• bundasjezus
    #84
    Ne haragudj, de nettó baromság, amit írsz. Mi az a tevékenység, ami miatt akkora befolyással lenne Elon Musk a világra? Egy ember sem képes érdemben befolyásolni a világ történéseit.
    Steve Jobs megcsinálta az Apple-t, megalkotta az iPhone-t. És? Szépen bele is halt.
    Elon Musk megcsinálta a Teslát, a SpaceX-et. És? Milyen hatással van ez világszerte az emberek életére? Rövidtávon semmilyen, hosszútávon is minimális.
    Vagy Mark Zuckerberg megcsinálta a Facebookot. Én bőven éltem a facebook előtti világban és jelentem, élhető világ volt, boldogok voltunk facebook nélkül is.
    Estig lehetne sorolni a történelem nagy CEO-it, ötletgazdáit. Egyedül semmire sem mentek volna az ötletükkel. Csak azért lettek valakik, mert mögéjük állt a tőke, a szaktudás, a marketing stb. a megvalósításban. De valahogy a bukott ötletekről, CEO-król senki sem szeret megemlékezni, pedig ők voltak többen, sokkal többen. Egy ember nem képes megváltoztatni a világot, még csak hatni sem képes rá. A hype pedig nem más, mint wishful thinking.