• kvp
    #7
    A felho alapu technologiak azert terjedtek el, mert igy a tenyleges szamitasokhoz szukseges hatalmas geppark es a tudasbazisok hattertarai egy tavoli szamitogepkozpontban lehetnek, a helyett, hogy ezeket a szekreny meretu gepeket minden ember magaval vinne a telefonjaban. Ez volt anno az idoosztasos mainframe rendszerek elterjedesenek egyik oka is. A masik, hogy ezekre a gepekre nincs folyamatosan szuksegunk, csak neha, tehat tobb millio ember meg tud osztozni par ezer gepen. Ez volt anno az idoosztasos mainframe rendszerek elterjedesenek masik oka.

    A magunknal hordott MI akkor lehet valosag ha a szukseges szamitasi kapacitast ossze tudjak nyomni olyan kis meretbe es fogyasztasra, hogy jobban megerje helyben szamolni, mint kommunikalni.

    Sajnos az MI alapu robotautoknal is hasonlo gondok vannak jelenleg, a teljes szamitasi kapacitast valahogy be kell pakolni az autoba, mivel a halozataink meg nem eleg megbizhatoak ahhoz, hogy a felhobol vezesse az autot egy tavoli szoftver. Ha a halozat eleg gyors es szeles lenne hozza, akkor megerne az autok MI-jeit is kiszervezni egy felhobe, hogy legalabb az elektronika sulyat ne kelljen mozgatni. Jelenleg ott tartunk, hogy valoszinuleg hamarabb sikerul elerni a szukseges szamitasi kapacitast helyben mint a stabil, szelessavu es olcso halozati kornyezetet. Ez utobbi minden real time MI felhasznalasnal is elnyomhatja az egyensulyt a felhok iranyabol a helyi feldolgozas fele. Persze valahogy a tanulashoz szukseges adatokat a jovoben is ossze kellene gyujteni, bar onnantol legalabb nem automatikusan megy minden adat a felhobe.