• takysoft
    #4
    ez a dollárjelezés az "s" betű helyett már a 2000-es évek elején is lejárt vicc volt (a micro$ofttal)
    és tekintve, hogy az Apple nevében nincs "s" betű, szerencsére ki is halt, nem kéne visszahozni.

    De amúgy a Lucas - Disney párhuzam egy zseniális gondolatébresztés.

    Szerintem a fő lényege a dolognak az, hogy a Valve rájött, hogy bármilyen content, FŐLEG, ha ingyenes promotálj a Steam-et.
    Ami a Valve fő terméke most. Nem terveznek Half-Life-ot fejleszteni, és nem igazán fáj nekik, ha valaki egy ingyen megteszi helyettük. Cserébe viszont tolja előre a platformot.

    Teszem hozzá, hogy a Black Mesa sem ingyenes. Régen az volt, és a mod régi verziói elérhetők még sok helyen, de hivatalosan ez fizetős már. És abból meg csurran cseppen a Valve-nak is.

    Plusz mivel Steam-only a dolog (már...), így a Valve kurálhatja a tartalmat. Ha nem tetszik nekik valami, akkor egyszerűen törlik...

    Egy SW picit más. A Lucas és a Disney is mindig igen kényesen kezelte, hogy ki nyúlhat hozzá a dolgaikhoz.
    Emellett konkrétan semmi hasznuk nincs egy fanbase projektből.
    Itt teszem hozzá, hogy a KOTOR 2 kapott remake-et. Nem nagy valami, csak controller support, meg patchek, hogy jól menjen mai gépeken is. Azóta talán a sima KOTOR is, ezt nem tudom, ezer éve nem játszottam vele.
    Ha van egy remake, akkor egyszerűen kevesebben veszik meg.
    Modként meg nem működne szerintem.


    Meg hát alapvetően kérdéses a dolog politikája is. Lehet, hogy a Black Mesa csapat eleve engedélyt kért a Valve-tól (vagy nem, nem tudom :D)

    De a lényeg, hogy nem árt.
    B terv meg az, hogy ha a cég háta mögött csinálsz valamit, akkor legalább add ki, mielőtt hírverést csinálsz belőle :D
    Ami egyszer a netre felkerült, onnét le nem szedi senki.