• TokraFan
    #57
    Kevered a dolgokat. Eddig arról beszéltél, hogy a komcsik alkotják a rossz szerzői jogi törvényeket, erre írtam, hogy azt pont nem ők írják, mert a komcsiknál éppen, hogy nincsen szerzői jogvédelem.
    A cenzúra viszont egy teljesen más téma, annak az ég világon semmi köze a szerzői joghoz.

    "Ha letöltésért egy embert is meghurcolnak, már az is sok."

    Ez világos, de ilyen alapon akkor az a kérdés, hogy miért éppen a szerzői jog zavar? Mert bármilyen egyéb jogterületen meghurcolnak embereket ártatlanul, még egy faék egyszerű válóperben is, a büntető vagy adóügyekről nem is besézlve! Sőt, tovább megyek: Ez utóbbiak esetén ez nagyságrendekkel többször fordul elő, mint egy szerzői jogi ügyben. ezért mondom azt, hogy láthatóan érzelemből vitázol, nem pedig valós alapokra hivatkozással.

    "Az autós példával csak az a gond, hogy a neten sokkal nehezebb az igazi tettest megtalálni, hacsak nem egy amatőr. Éppen ezért nem szabadna a tulajt büntetni, az nem helyes. Egyetértesz?"

    Részben egyetértek, mert ez egy régi vita a jogalkamazók között is. Az IP cím csak egy gépet azonosít, az előtte ülő személyt nem. És valóban lehetséges az is, hogy a gépét zombiként használják hackerek amiről a tulajdonosnak nincs is tudomása. Ugyanakkor ez a védekezés csak akkor lehet sikeres, ha egyéb módon nem bizonyítható az elkövetés. Valamilyen középutat találni kell, mert gondold el, akkor pl. egy pedofilt vagy egy terroristát sem lehetne lefülelni soha az életben, vagy tulajdonképpen a nagyüzemi sokszorosítót és megosztót sem, mert bárki hivatkozhatna egyszerűen arra -bűnösen is-, hogy nem is tudott a gépén található 15ezer pedofil képről és videóról vagy bombareceptről, azt csak egy külső hacker tette rá az ő tudta nélkül a gépére. A durva persze az, hogy ez valóban meg is történhet, de ahogy a múltkor a repülőtéri drogcsempész példánál mondtam, ez a jelenség nem csak a virtuális világban létezik. A bőnözők mindenhol igyekeznek rákenni a dolgot az ártatlanokra. Éppen ezért, a bíróság és a nyomozók feladata az igazság kiderítése. Pont azért nem hülyeség a "jogászkodás", mert valahogy el kell dönteni, hogy bűnös-e valaki vagy sem. Amikor sikerül, akkor gondolom nem utálod a jogászokat akik mondjuk egy gyilkosra vagy terroristára rábizonyítják az elkövetést és így börtönbe lehet zárni. A kérdés persze az, hogy ez mindig jól működik-e? Természetesen NEM! Ugyanakkor ez nem szerzői jogi sajátosság, hanem általában véve az élet bármely jogterületén így működik.