• defiant9
    #113
    "Ja, kb, ahogy már 5000X leírtam"
    Tők valószínűtlen hogy az űrben több tonna por egybe maradjon. Szét fogja fúni a napszél.

    "ha belinkelünk egy cikket, ami segíthetne neked, úgy tűnik simán ignorálod,"
    Amennyiben 1000 oldalt linkeltek be mindenféle idézet nélkül akkor valóban, azt simán ignorálom Tetsuo 100 órányi echoTV-s linkjeihez hasonlóan.

    "mint pár ismeretterjesztő cikk leszűkítve a dolgokat kijelenti."
    Mindegy mit szűkít ha közli a szerinte reális végeredményt. Innentől ez az ő véleménye, amivel szemben te megfogalmazhatsz másikat. Ami ugyanúgy egy tipp, mert te sem tettél mögé semmi számítást. Mindenki szabadon eldöntheti melyiket fogadja el.

    "Szerintem tarts rövidebb szünetet két sztártrek sorozat között"
    Az amerikai szenátorok fegyverlobbisták általi befolyásolása rendkívül távol áll a Star Trek világától. Ellenben ez egy a jelenben kőkeményen működő mechanizmus, az hogy te nem látod ennek létezését az csak a saját tájékozatlanságodra bizonyíték.

    "Azt hittem a kozmikus sugárzásról beszélsz, "
    Valóban logikusnak tűnik hogy amikor azt mondtam hogy infra fotonok maradnak akkor a nagy energiájú protonokra céloztam

    "töredéke antiproton"
    Antianyag ütközésről eddig nem volt szó, csak proton-nucleus ütközésről.

    "200 nanométer van"
    Azt már nem találtam meg, de volt ilyen. Viszont a számokat nézve valszeg csak a kozmikus sugárzás alsóbb energiaszintjeinek megfelelő protonokkal kísérleteztek akkor (ahogy a linkben is), nem nagy energiás gyorsítóban.

    "Amúgy a blisteringes cikket elolvastad?"
    Nem, az nekem még mindig nem jön be.