• kvp
    #4
    Elolvastam mit csinalnak. Mesterseges intelligencia teruleten nagyjabol semmit. Az egesz rendszer arrol szol, hogy minel tobb szemelyes informaciot gyujtsenek ossze, amiket a blokklanc technologia segitsegevel autentikalnak. Ezek az informaciok publikusak es jol kothetoek egy-egy szemelyhez, tehat gyakorlatilag azt varjak el, hogy az emberek szamitasi eroforrasokat es szemelyes informaciot adjanak azert cserebe, hogy lathassak masok szemelyes informacioit, beleertve az osszes osszegyujtheto biometrikus adatot.

    A felvazolt technologianak igy semmi ertelme, mivel a blokklancon tarolhato adategysegek limitalt darabszama miatt nem skalazhato fel gyakorlati felhasznalasra, minel tobben hasznalnak, minel tobb adattal, annal nehezebb es koltsegesebb hasznalni. Adattarolonak nem biztonsagos, kozponti bizalmi alapu autentikacios celra pedig nem alkalmas a blokklanc technologia.

    Es avatar az sehol sincs, a leirasuk avatarnak tekinti egy adott szemely begyujtott kozossegi medias es egyeb szemelyes adatait. Az adatokbol persze maguktol nem lesz se intelligencia, se barmilyen mukodo algoritmus, csak egy halom jol ellophato es jol eladhato informacio.

    Ez szerintem egy bio buzzword generatorral keszitett piramisjatek alapu penzszerzesi technologia. Legalabbis jelenleg az elerheto leirasok alapjan igy nez ki. (csak az angol nyelvueket neztem, a kinaiakat nem)