• Tetsuo
    #155
    "És monda az Úr: Eltörlöm az embert, a kit teremtettem, a földnek színéről; az embert, a barmot, a csúszó-mászó állatokat, és az ég madarait; mert bánom, hogy azokat teremtettem."
    "Én pedig ímé özönvizet hozok a földre, hogy elveszessek minden testet, a melyben élő lélek van az ég alatt; valami a földön van, elvész."

    A Biblia egy szóval sem említi, hogy a vízi élőlényeket kipusztítaná Isten... 1. mert azt nem is tette meg, 2. mert az evidens (tehát általánosan minden élőlényt kipusztított).
    Bevallom, nem tudom a választ, de ez annyira nem is lényeges, illetve a szimbolizmusa jóval fontosabb.
    Azzal egyetértek, hogy nehéz értelmezni, főleg ha egy modern fordítást olvasol, ahol a "barmot" az általánosabb "állatnak" fordítják úgy, hogy az óhéber megfelelőjét nem veszik figyelembe.

    Itt egy csodálatos példa a szimbolizmus és az allegória értelmezésére:

    Talán a Biblia minden egyes szavát így ki lehetne fejteni egy egész estés előadásban, majd azután a közöttük lévő kapcsolatokat. Természetesen ez nem lehet célja minden embernek. Egy egyszerű olvasással, a legalacsonyabb szinten is egy komoly erkölcsi talapzatot ad és pontos útmutatást Isten felé.