• dyra
    #147
    Leírtam csak nem tudod értelmezni. De megismétlem neked. Túl sok az olyan segédeszköz ami megmondja neked mit csinálj és neked egyáltalán nem kell gondolkodnod. Munkában és az élet minden területén. Mivel nem kell gondolkodnod ezért ezen képességed visszafejlődik, mint Arnold Schwarzenegger izomzata mikor leállt a testedzéssel.

    A lakosság egy szűk rétege innovatív és kreatív munkát végez, de a túlnyomó többsége nem. az átlag IQ-ba meg ők is beleszámítanak.

    Nem is olyan régen olvastam Nicholas Carr könyvét "Hogyan változtatja meg agyunkat az internet?"

    Idézek belőle.
    "Minden eszköz korlátokat is szab és lehetőségeket is kínál. Minél többet használjuk, annál inkább idomulunk az alakjához és a funkciójához. Ez magyarázza, hogy miután egy ideig szövegszerkesztőn dolgoztam, egyszer csak azt vettem észre, hogy már kezdem elveszíteni abbéli képességemet, hogy kézzel írjak és szerkesszek."

    És ez pontosan így van. Mióta van https://www.wolframalpha.com/ én pl teljesen visszafejlődtem matekból. Biztos, hogy nem lettem okosabb persze a feladatomat gyorsabban végzem el mint valaha.

    IQ tesztnél viszont nincs Google se más segédeszköz, ott te vagy meg a feladat.

    Szóval az átlagot a technika elfogja hülyíteni. És már el is hülyítette.
    Utoljára szerkesztette: dyra, 2018.06.18. 17:29:16