• kvp
    #7
    Van ertelme a lakas automatizacionak, de ez nem feltetlen jelent okos otthont. Szemely szerint en a vezetkes standalone rendszereket tartom jonak, tehat a nettol fuggetlenul is mukodni kepes, szigoruan vezetekesen bekotott 'okos' eszkozoket. Ilyen lehet pl. lampa, motoros redony es fuggony, a futesi es a szellozesi rendszer, meg persze a riaszto. Ez kenyelmes tud lenni.

    Az okos hazhoz jellemzoen inkabb az okos haztartasi eszkozok tartoznak manapsag, mert ezeket konnyebb utolag beepiteni, mig az elozo csoportba tartozo rendszerek jelentos reszehez uj epulet vagy jelentos atalakitas kell. A radios es nem szabvanyositott megoldasok ugyan konnyebben berakhatoak utolag, viszont szinte semmi nem lesz kompatibilis semmivel es raadasul egymast is zavarni fogjak, a sok esetben meg a wifi-t is. (tarsashazban ez utobbi a legjobb)

    Viszont nekem az a fo bajom ezekkel a haztartasi eszkozokkel, hogy egy okos pakolo robot nelkul nem hasznalhatoak. Tehat jo az okos mosogep, de akkor valami pakoljon bele es utanna teregessen is ki, mert egyebkent ugyanugy kell hozza az ember. A mosogatogepnel es a hutonel ugyanez a baj, be es kipakolni egyik se fog helyettem. (ha az okos huto es mosogatogep egyutt tudna asztalt teriteni X szemelyre tavoli parancsra, meg eves utan asztalt lepakolni, a maradekot a hutobe, a szemetet a szemetbe, a tobbit meg a mosogatogepbe, akkor lenne ertemuk)

    Az okoshutok funkciojat egy sima haztartasi raktarkeszlet kezelo alkalmazas kepes kivaltani, felhoben tartolt adatok (pl. google drive) eseten meg meg is lehet osztani a csalad tobbi tagjaval hogy mibol mikor mennyit kell(ene) vasarolni.

    Nekem egy okos tv kevesbe kell, viszont egy media pc a tv-re kotve jol tud jonni. Ismerosnek van okos tv-je es neki kell is, mert nem tudna egy pc-t kezelni, viszont neki meg a samsung tv - samsung telefon osszekotese is gondot jelent (fotok es videok megjelenitesere), pedig mindent beallitottam, csak be kellene kapcsolni.

    Szoval ahogy nezem mindenki csak var a Jetsons-bol megismert Rosie-ra, mert ugyebar nekik is volt robotporszivojuk, de azon kivul hogy allandoan uldozte es beszivta a macskat, csak a gond volt vele. (sok mai ujitas egyebkent abban az 1962-es rajzfilmsorozatban bukkant fel eloszor)

    ps: Igen, mindenki varja a repulo autokat is, de 2062-ig meg van ido... (akkor jatszodik)