• kvp
    #3
    Errol egy kerdes jut eszembe, amit en tettem fel anno: Ha ez a szoftver elvileg egy marsi autonom repulogephez keszul, akkor miert keres a navigacios kamerakepen mozgo jarmuveket a kihalt sivatagos marsi tajon? Nem igazan tudott erre mit mondtani a kutatasvezeto... :-) /a kod mint kiderult egyebkent az amerikaiaknak keszult egy kozos kutatasi project kereteben es nekem csak a horizont konturja, azaz a hegycsucsok vonala alapjan torteno magassagi terkepes helymeghatarozast es a dolesszog/mentirany meghatarozast kellett volna megoldanom/

    A kutatokat egyebkent megertem. Alapvetoen fegyverfejlesztesrol van szo es ugy erzik, ha nem katonai ceghez mentek dolgozni, akkor ne akarjak oket egy fegyvergyarnak kolcsonadni bermunkara. Valoszinuleg azzal sem ertenek egyet, hogy a ceguk beszallitokent bedolgozzon egy katonai project-be. Ez azert lehet veszelyes, mert igy jelentos szaktudast veszithet el a ceg ha hirtelen lelikiismereti okokbol tavoznak a kutatoi. A konkurencianak meg eleg csak tavol maradnia a katonasagtol es maris kvazi ingyen hullik az olebe az erintett ceg szakertoi gardaja, a fejukben az elvileg titkos kutatasi eredmenyekkel.