• giacomo gesso
    #53
    Nem, nem tévedés, hanem nem tudsz olvasott szöveget értelmezni.
    "- azt tudjuk, hogy a Földön van élet, viszont ebből nem következik, hogy itt is alakult ki"
    Én sem állítottam, hanem csak azt, hogy nagy valószínűséggel kialakuHATott.
    "- az sem jelenthető ki (tudományosan), hogy az élet keletkezése másutt nem valószínű, mivel fogalmunk sincs, hogyan keletkezett az élet"
    Arról viszont VAN fogalmunk, hogy hol és milyen körülmények között biztosan nem!...És, hát bizony , eddig szinte csak olyat találtunk..... Ami persze nem jelenti azt, hogy nem is lehetséges másutt, csak azt, hogy eddig még esélyest se találtunk.
    "- a jelenlegi tudásunk (és eddigi kutatásunk) nagyon kevés annak eldöntésére, hogy van-e élet a Földön kívül; viszont amit az életről, és világegyetemről eddig megtudtunk, tudományosan lehetséges (ezért kutatják)"
    Persze, kevés és tényleg lehetséges az élet a Földön kívül is, de egyetértesz velem abban, hogy
    "- nem kell számolni a pánperima elmélettel, ez csak egy lehetőség, aminek a feltételes okait, nagy vonalakban itt #42 összefoglaltam"
    Tehát hol itt a tévedésem abban, hogy nem időszerű felvetés a pánspermia elmélet?
    Utoljára szerkesztette: giacomo gesso, 2018.03.02. 12:47:06